Սիրիայի Քոբանի քրդաբնակ քաղաքի դեմ իսլամիստների հարձակման դեմ բողոքի ակցիայի դուրս եկած Թուրքիայի տարբեր բնակավայրերում ցուցարարների եւ ոստիկանության միջեւ բախումների հետեւանքով զոհերի թիվը 23-ի է հասել։
Ինչպես տեղեկացնում է թուրքական Radikal պարբերականը, այս մասին հայտնել են թուրք նահանգապետերը։ Ըստ նրանց՝ Դիարբեքիրում սպանվել է 10, Մարդինում՝ 6, Սիիրթում՝ 3, Վանում՝ 1, Բաթմանում՝ 1, Ադանայում՝ 1 եւ Մուշի Վարթոյի շրջանում եւս մեկ քաղաքացի։
Նշվում է, որ զոհերից 8-ը գրանցվել են Դիարբեքիրում PKK-ի (Քուրդիստանի բանվորական կուսակցություն-խմբ) եւ թուրքական խորքային պետության հետ կապերի մեջ գտնվող իսլամիստական Huda par կուսակցության անդամների միջեւ բախումների հետեւանքով։

Число людей, погибших во время столкновений между демонстрантами и полицейскими в Турции, достигло 23. Об этом сообщили губернаторы турецких провинций.
Как пишет турецкая «Radikal», во время столкновений между полицейскими и демонстрантами, проводящими акции протеста против нападения исламистов на населенный курдами сирийский город Кобани, погибли 23 человека в разных городах Турции: 10 в Диарбекире, 6 в Мардине, 3 в Сиирте, по одному человеку в Ване, Батмане, Адане и районе Варто в провинции Муш.
Сообщается, что 8 человек погибли в Диарбекире вследствие столкновений между членами Курдской рабочей партии и исламистской партии «Huda par», связанной с «глубинным государством» в Турции. Остальные погибли во время столкновений с полицией в ходе акций протеста.