ԵԿՄ վարչության նախագահ, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանը չի հետեւում ոչ իշխանական եռյակի գործունեությանը, բայց «մեկ-մեկ նայում է» նրանց հանրահավաքները: Այս մասին  այսօր՝ նոյեմբերի 1-ին, Երկրապահ կամավորականների միությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մանվել Գրգորյանը:
«Տո մեկն ըլնի մեզ հետեւի, ես ինչ գործ ունեմ դրանց հետ, ես մեկ-մեկ նայըմ եմ»,-ասաց նա՝ պատասխանելով լրագրողների հարցին՝ արդյոք ինքը հետեւում է ներքաղաքական գործընթացներին, եռյակի հանրահավաքներին:
«Արմնյուզ» հեռուստաընկերության լրագրողի հարցին՝ արդյոք եռյակի հանրահավաքները բացասաբար չեն ազդում սահմանի վիճակի վրա, Մանվել Գրիգորյանը պատասխանեց. «Ո՞նց չեն ազդում, ոնց կարող ա ձեր տանը կռիվ ըլնի կամ անախորժություն ըլնի, չազդի քու վրա: Պապադ, մամադ կռվեն իրար հետ ու քո վրա չազդի, կըլնի՞ տենց»:
Անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի՝ նախագահ դառնալու ցանկությանը, Մանվել Գրիգորյանն ասաց. «Բաղդադ էլ խուրմա կա, թող էթա, ինչ ուզում ա դառնա, իրա խնդիրն ա: Ուզըմ ա. շատ մարդ ա շատ բան ուզըմ: Գագիկ Ծառուկյանը սաղ կյանքը իշխանություն ա էլե, էդ ո՞ր օրվանից եղավ անիշխանություն»:

YEREVAN. – The Yerkrapah (Defender of the Land) Volunteer Union (YVU) Board Chairman, Lieutenant General Manvel Grigoryan, does not follow the activities by the three non-government parliamentary forces (Armenian National Congress, Prosperous Armenia (PAP), and Heritage Parties), but “sometimes watches” their rallies.
Grigoryan told the aforementioned to reporters on Saturday at the YVU.
To a reporter’s query as to whether this trio’s rallies have a negative impact on the state of the country’s borders, the YVU leader responded: “How could it not have an impact? How can a fight, or displeasure, take place in your home and not affect you?”
And reflecting on PAP Chairman and oligarch Gagik Tsarukyan’s desire to become President, Manvel Grigoryan said: “What he wants to become is his problem. A lot of people want a lot of things. [But] Gagik Tsarukyan has been [a part of the ruling] establishment all his life. Since when did he become a non-establishment?”