ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն ամանորյա ուղերձ է հղել ժողովրդին:
ԱԺ նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է. «2014 թվականը փորձության, փորձառության եւ ձեռքբերման եւս մեկ փուլ էր մեր բազմափորձ ժողովրդի եւ Հայաստանի երրորդ Հանարապետության համար: Այն վերստին հավաստեց, որ մեր հաղթանակները շարունակական են եւ՝ ո'չ միայն ռազմի դաշտում: 2014-ին պետությունը ձգտեց առավելագույնս համադրել հնարավորություններն ու ցանկությունները»:
Գալուստ Սահակյանն անդրադարձել է նաեւ 2015 թվականի նպատակներին եւ անելիքներին. «Մենք միասնական պետք է քայլենք մեր Սփյուռքի բարեկամների եւ Արցախի հետ: Որպես ժողովուրդ՝ հաջողության կարող ենք հասնել այն դեպքում, երբ միմյանց հանդեպ լինենք հարգալից, հանդուրժող ու համբերատար, ապրենք առանց չարության ու թշնամանքի»:

Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян направил новогоднее послание народу.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе парламента Армении, в послании главы НС, в частности, отмечается: «2014-й год был еще одним этапом испытаний, опыта и достижений для народа и третьей республики Армении. Он еще раз заверил, что наши победы продолжительны и не только на поле боя. В 2014-м году государство стремилось максимальным образом сопоставлять возможности и желания».
Спикер парламента затронул также цели и шаги 2015-го года: «Мы должны вместе шагать с нашими друзьями диаспоры и Нагорным Карабахом. Как народ, мы сможем достичь успеха только в том случае, когда будем относиться друг к другу уважительно, толерантно и терпеливо, будем жить без зла и вражды».