«Ամերիաբանկ»-ի կողմից առաջարկվող էքվայրինգի ծառայությունը մեծ արձագանք է գտել բոլոր այն ընկերությունների շրջանում, որոնք ցանկանում են զարգացնել իրենց բիզնեսն ինտերնետ միջավայրում: Բանկի կողմից առաջարկվող vPOS-ը հնարավորություն է ընձեռում շուրջօրյա վաճառք իրականացնել եւ հաճախորդներ ձեռք բերել աշխարհի տարբեր վայրերից:
Բանկն առաջարկում է ծրագրային ամբողջական, պատրաստի լուծում, ինչն ազատում է ծրագրավորման, կարգաբերման բարդ եւ ժամանակատար խնդիրներից: Նշենք նաեւ, որ հետագա ծրագրային անհրաժեշտ թարմացումներն իրականացնում է «Ամերիաբանկ»-ը, ինչը հաճախորդներին թույլ է տալիս խուսափել ծրագրավորման հետ կապված հետագա սպասարկումից: Ծրագիրը տեղադրվում է անվճար եւ շատ սեղմ ժամկետում:
«Ամերիաբանկ»-ի vPOS ծրագրից օգտվելու հնարավորություններն ու ծրագրի առավելությունները ներկայացնում է բանկի Վճարային քարտերի սպասարկման բաժնի ղեկավար Տիգրան Հովհաննիսյանը:

YEREVAN. – Ameriabank has created new opportunities for the development of online commerce.
The acquiring service offered by Ameriabank has received a positive feedback from the companies wishing to develop their business online. vPOS service provides an opportunity to carry out round the clock online commerce transactions and search for customers in different parts of the world, the bank said in a statement.
The bank offers full software solutions that helps consumers not to think about solving complicated and time-consuming programming issues. The necessary upgrade of the system is done by the bank which enables to avoid using programming services in the future.
The software is provided free of charge and in a short period of time.
Tigran Hovhannisyan, head of bank's department responsible for payment cards, presents the advantages and opportunities of vPOS program.