Գործարար Գագիկ Ծառուկյանի հարկերի հարցը բարեհաջող կերպով ուզում են կոծկել։ Այս մասին հոկտեմբերի 7-ին՝ ՀՀ խորհրդարանում կառավարական ժամի ընթացքում, ասել է ընդդիմադիր պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը։Նա հիշեցրել է, որ 2015թ. մայիսի վերջին վարչապետն ասել էր, որ Ծառուկյանին պատկանող ձեռնարկություններում հունիսի սկզբին հարկային ստուգումներ տեղի կունենան։ Դրանից հետո վարչապետը հայտարարել էր, որ անհրաժեշտ է սպասել եւս մի քանի օր։ «Իսկ արդեն 4 ամիս է անցել։ Հիմա ինչ-որ բան արվելու՞ է, թե մեր քաղաքացիները շարունակելու են իրենց «ուրախ» կյանքը»,- հարցրեց Փաշինյանը։
Դրան ի պատասխան՝ Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը նշեց, որ ստուգումները շարունակվում են, եւ հաշվի առնելով միջոցառումների կարեւորությունը՝ դրանց մասին վկայությունները կարող են հրապարակվել միայն ավարտից հետո։ «Ինչ վերաբերում է նրան, թե ով պետք է վճարի հարկերը, իսկ ով՝ ոչ, ապա մեր պատասխանը նույնն է բոլորի, այդ թվում՝ ՀՀԿ մեր համակուսակիցների համար։ Պատասխանը շատ պարզ է՝ գերակա է օրենքը»,- վստահեցրեց Հարությունյանը։

Вопрос о налогах депутата и бизнесмена Гагика Царукяна благополучно хотят замять. Об этом заявил на правительственном часе в парламенте Армении 7 октября оппозиционный депутат Никол Пашинян.
Он напомнил, что в конце мая 2015 года премьер-министр заявил: налоговые проверки на предприятиях Царукяна завершатся в первых числах июня. После этого премьер-министр заявил, что нужно подождать ещё несколько дней. «А прошло уже 4 месяца. Так что-нибудь будет сделано, или наши граждане продолжат так же «весело» жить?», - спросил Пашинян.
В ответ начальник аппарата Правительства – министр Давид Арутюнян заявил, что проверки продолжаются, а, учитывая важность мероприятий, сведения о них могут быть опубликованы лишь по итогам. «Что касается того, кто должен платить налоги, а кто может не платить, то наш ответ одинаков для всех, в том числе наших однопартийцев из Республиканской партии Армении. Ответ очень прост: превалирует закон», - заверил Арутюнян.