Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհին այսօր՝ դեկտեմբերի 4-ին Թբիլիսիից Երեւան ուղեւորվող միկրոավտոբուսն ընկել է ձորը:
Լոռիում NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ ժամը 12:00-ի սահմանում Թբիլիսիի բնակիչ, 1961թ. ծնված Ռազմիկ Գեւորգյանի վարած «Մերսեդես վիտո» մանկիշի EXE 288 համարանիշի ավտոմեքենան, կորցնելով կառավարումը, ընկել է մոտ 5 մետր խորությամբ ձորը:
Վթարի հետեւանքով երեք ուղեւոր տարբեր աստիճանների մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Վանաձորի բժշկական կենտրոն: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նրանցից երկուսը Վրաստանի քաղաքացիներ են, մեկը՝ Ռումինիայի:
Քաղաքացիներին ձորից դուրս են բերել տարածքով անցնող վարորդներն ու ոստիկանները՝ նախքան փրկարարների ժամանելը:

4 декабря на автодороге Ванадзор – Алаверди скатился в ущелье микроавтобус, следующий рейсом Тбилиси – Ереван.
Как сообщает корреспондент Новости Армении – NEWS.am в Лорийской области, в пределах 12:00 машина марки «Мерседес Вито» с госномерами EXE 288, за рулем которой находился житель Тбилиси Размик Геворкян 1961 года рождения, потеряв управление, скатилась в ущелье глубиной примерно в 5 метров. В результате ДТП трое пассажиров с телесными повреждениями разной степени перевезли в медцентр Ванадзора. Их жизни опасность не угрожает. Согласно предварительной информации, двое пострадавших пассажиров являются гражданами Грузии, а один – Румынии. Из ущелья пострадавших вынесли водители, проезжающие мимо, и полицейские.