Հայաստանի ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը քվեարկել է «հանուն Հայաստանի զարգացման»: Այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին, սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի օրը, Երեւանի թիվ 9/14 ընտրաեղամասի առաջին ընտրողը հենց ոստիկանապետն էր: Հանձնաժողովի անդամները նրան ճանապարհեցին ծափահարություններով, որպես առաջին ընտրող:
Վլադիմիր Գասպարյանն իր հերթին օրհնեց հանձնաժողովի անդամներին՝ նշելով. «Աստված ձեզ պահապան»:
Քվեարկությունից հետո մի քանի լրագրողների հետ զրույցում նա ասաց. «Ես քվեարկել եմ հանուն Հայաստանի զարգացման: Ես եւ այո եմ քվեարկել եւ ոչ»:
Նշենք, որ Հայաստանում այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին, ժամը 8։00-ին մեկնարկել է սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն։

Я проголосовал на референдуме во имя развития Армении. С таким заявлением на избирательном участке 9/14 выступил начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян. Члены комиссии, кстати, проводили Гаспаряна под аплодисменты, поскольку именно он оказался первым избирателем на этом участке.
В свою очередь, начальник полиции Армении благословил членов комиссии словами: «Да благословит вас Господь!».
Отметим, что в Армении 6 декабря стартовал референдум по конституционным реформам. Свои двери открыли 1988 избирательных участков. Отметим, что после обретения независимости первая Конституция в Армении была принята в 1995 году. Она была изменена в 2005 году.