«Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի երեկվա արարքը կարելի է համեմատել միայն Femen-ի տխրահռչակ ակտիվիստուհիների գործողությունների հետ։ Այս մասին դեկտեմբերի 7-ին՝ ՀՀ խորհրդարանում «Տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում փոփոխությունների նախագծի քննարկման ժամանակ, ասել է կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը։ ԲՀԿ եւ ՕԵԿ պատգամավորների օրինագիծն առաջարկում է մայիսի 16-ին նշել ուսանողների եւ երիտասարդների օրը։
Օրինագծի քննարկման փոխարեն՝ Աշոտյանը որոշեց քննարկել «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանին, ով նախօրեի բողոքի ցույցի ժամանակ այրել էր նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանի եւ ԿԸՀ ղեկավար Տիգրան Մուկուչյանի խրտվիլակները։
«Ձեր էքսցենտրիկ արարքով Դուք նախընտրեցիք մերձենալ սկանդալային Femen կամ Pussy Riot շարժումներին։ Մի՛ արեք այդպես։ Դուք լուրջ կին եք, երեխաներ ունեք։ Իսկ եթե ՀՀԿ ակտիվիստները մանեքեն գնեն, հագցնեն ձեր զգեստների նման զգեստներ եւ նրա հետ ինչ-որ բան անեն, իսկ հետո տեղադրեն համացանցում... Միգուցե Ձեր մակարդակն այդպիսինն է, մերը՝ ոչ։ Մի՛ ստիպեք մեզ անելանելիությունից դրդված քայլերի դիմել»,- ասել է Աշոտյանը։

Вчерашние действия депутата от «Наследия» Заруи Постанджян можно сравнить только с действиями печально известных активисток Femen. Об этом заявил в парламенте Армении 7 декабря министр образования и науки Армен Ашотян, на обсуждении законопроекта обсуждении проекта изменений в закон «О праздниках и памятных датах». Законопроект депутатов «Процветающей Армении» и «Оринац еркир» предлагает отмечать день студентов и молодёжи 16 мая.
Вместо обсуждения законопроекта Ашотян решил обсудить поведение депутата от «Наследия» Заруи Постанджян, которая накануне, во время демонстрации протеста, сожгла изображения президента Сержа Саргсяна, главы Конституционного суда Гагика Арутюняна и председателя Центризбиркома Тиграна Мукучяна.
«Своим эксцентричным поведением вы почти приблизились к таким скандальным движениям, как Femen или Pussy Riot. Не делайте так. Вы серьёзная женщина, у вас интеллект. И у вас дети. А если активисты РПА купят женский манекен, оденут его в одежды, похожие на ваши, что-нибудь с ним сделают, а потом запишут и выложат? Может, ваш уровень такой, но наш – не такой. Не заставляйте нас предпринимать шаги от безысходности», - заявил Ашотян.