Life հեռուստաալիքը հրապարակել է տեսանյութ, որում երեւում է, թե ինչպես են Կուպչինոյի բանջարեղենի բազայի տարածքում դաժան հաշվեհարդար տեսնում ադրբեջանցի գործարար 43-ամյա  Մաարիֆ Իսմայլովի սպանության մեջ կասկածվողի նկատմամբ։
Սպանության մեջ կասկածվողը նույնպես ադրբեջանցի է՝ Էմիլ Հուսեյնովը։ Ականատեսների վկայությամբ Հուսեյնովը սառնասրտորեն կրակել է Մաարիֆ Իսմայլովի վրա։ Վերջինս ստացած 6 հրազենային վնասվածքներից մահացել է։ Սպանությունից հետո Հուսեյնովը փորձել է դիմել փախուստի, սակայն ադրբեջանցիների կատաղած ամբոխը հասել է նրան։
Տեսանյութում երեւում է, որ 27-ամյա Էմիլ Հուսեյնովը պառկած է ասֆալտին՝ ջարդած երեսով։ Կատաղած ամբոխից նրան 2 տղամարդ մի կողմ են քաշում։ Բազայի աշխատակիցները փորձում են հանգստացնել մարդկանց եւ սպասել ոստիկանությանը։
Այդ ժամանակ ամբոխի մեջ մեկը հարցնում է. «Ո՞վ է պատվիրել»։ Երբ Էմիլ Հուսեյնովը ծնկի է գալիս, ներկաներից մեկը հարվածում է նրան։
Կասկածյալին գանգուղեղի փակ վնասվածքով, գլխուղեղի ցնցմամբ, քթի ոսկորների կոտրվածքով, ձախ այտոսկրի կոտրվածքով,  ակնախոռոչի ստորին պատի պատռվածքով եւ դեմքի հեմատոմայով տեղափոխել են Ալեքսանդրովսկայա հիվանդանոց։
Ավելի ուշ Հուսեյնովը իրեն բռնած տղամարդկանց պատմել էր, որ սպանությունը պատվիրված էր։ Ադրբեջանցուն այդ սպանության համար 10 մլն ռուբլի էին խոստացել։

Телеканал Life распространил видео, на котором запечатлена расправа над подозреваемым в убийстве азербайджанского бизнесмена 43-летнего Маарифа Исмайлова на территории овощебазы в Купчино.
Как сообщает haqqin.az, подозреваемым в убийстве также является азербайджанец – участковый Эмиль Гусейнов. По свидетельствам очевидцев, Эмиль Гусейнов хладнокровно расстрелял из пистолета Маарифа Исмайлова. Бизнесмен скончался от 6 пулевых ранений. После убийства Эмиль Гусейнов пытался сбежать с места происшествия, однако разъярённая толпа азербайджанцев настигла его в 500 метрах от места преступления.
На видеокадрах видно, что 27-летний Эмиль Г. лежит на асфальте с разбитым лицом. От разъярённой толпы его оттаскивают двое мужчин. Сотрудники овощебазы пытаются успокоить людей и дождаться полиции.
За это время в толпе звучит вопрос: «Кто заказал?». Мужчину вновь оттаскивают в сторону. Когда Эмиль Г. оказался на коленях, кто-то из присутствующих наносит ему удар.
Подозреваемый был госпитализирован в Александровскую больницу с закрытой черепно-мозговой травмой, сотрясением головного мозга, переломом костей носа со смещением, переломом левой скуловой дуги, нижней стенки глазницы, гематомами лица.
Позже Эмиль Гусейнов рассказал задержавшим его мужчинам о том, что убийство Маарифа Исмаилова было заказным. За него уроженцу Азербайджана пообещали 10 миллионов рублей.