Մոսկվայի բնակչուհու վրա «հարգալից բռնաբարողի» հարձակումն արձանագրել են Շոսեյնի փողոցի շենքերից մեկի մուտքի մոտ տեղադրված տեսահսկման խցիկները: Կադրերում ոչ միայն այն պահն է, երբ տղամարդն աղջկան ուժով տանում է դեպի մոտակա թփերը, այլեւ այն, թե ինչպես է հանցագործությունն ավարտելուց հետո նրան դեպի շենքի մուտք ուղեկցում:
Life-ի տրամադրության տակ հայտնված կադրերում երեւում է, թե ինչպես է սպիտակ շապիկով եւ կապույտ ջինսով սպորտային կազմվածքով տղամարդը բռնում զոհի պարանոցից: Վերջինը փորձում է դիմադրել, սակայն ուժերն ակնհայտորեն անհավասար են: Նախ բռնաբարողն աղջկան տանում է մանկական խաղահրապարակ, այնուհետեւ դեպի մոտակա թփերը, որտեղ էլ ոտնձգություն է կատարում:
Շուտով հանցագործն ու նրա զոհը կրկին հայտնվում են կադրում: Բռնաբարողը կատարվածից ցնցված կնոջն ուղեկցում է մինչեւ շենքի մուտքն ու մի քանի անգամ գրկում նրան:
Տուժածը՝ 27-ամյա Յուլիա Դ.-ն, պատմել է, որ հանցագործն այդ պահին հանգստացրել է իրեն եւ խնդրել այսուհետ ավելի զգույշ լինել:

Нападение «вежливого насильника» на москвичку попало на камеру наблюдения — устройства видеофиксации, установленные у подъездов одного из домов по улице Шоссейной, сняли не только момент, как мужчина схватил девушку и потащил её в кусты, но и то, как после совершения преступления он проводил её обратно до подъезда.
На оказавшихся в распоряжении Life кадрах видно, как одетый в белую футболку и синие джинсы мужчина спортивного телосложения хватает свою жертву за шею. Та пытается сопротивляться, но силы явно не равны. Сначала насильник ведёт девушку на детскую площадку, а спустя примерно полминуты тащит её в кусты, где и совершает надругательство. Вскоре преступник и его жертва снова оказываются в поле зрения камеры. Насильник провожает шокированную произошедшим женщину до подъезда и несколько раз обнимает её. Как рассказала сама пострадавшая, в этот момент злоумышленник успокаивал её и просил впредь быть более осторожной.
Напомним, 27-летняя москвичка Юлия Д. обратилась в полицию и сообщила, что неизвестный мужчина изнасиловал её во дворе дома.