Հայաստանի կառավարությունը հոկտեմբերի 13-ին կայացած նիստում համապատասխան որոշմամբ 400 հազար եվրո հատկացրեց՝ ընտրությունների համար նոր սարքավորումներ ձեռք բերելու նպատակով:
208 մլն դրամը (400 հազար եվրո) Կառավարության պահուստային ֆոնդից փոխանցվելու է ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրին (UNDP):
«Դոնոր կազմակերպությունները ֆինանսավորում են ընտրությունների համար սարքավորումների գնմանը: Հայաստանի կառավարությունը համաձայնեց մասնակցել համաֆինանսավորմանը, որն էլ տրամադրում ենք»,- հայտարարեց Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար, նախարար Դավիթ Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ Ընտրական օրենսգրքում կատարված փոփոխություններով՝ քվեարկության օրն ընտրատեղամասերում եւ մուտքերի մոտ պետք է նկարահանում կատարվի՝ ուղիղ առցանց հեռարձակմամբ: Խորհրդարանական ընտրություններն անցկացվելու են 2017 թվականի ապրիլին:

YEREVAN. – The Government of Armenia will be allocating 208 million drams (approx. 400 thousand euros) to obtain new equipment to be used during elections in the country.
The respective decision was made at Thursday’s Cabinet meeting.
This amount will be transferred from the government reserve fund to the United Nations Development Programme (UNDP).
“The donor organizations are funding the purchase of equipment for the elections,” stated Government Chief of Staff-Minister Davit Harutyunyan. “The Government of Armenia agreed to participate in the co-funding, and which we are providing.”
Pursuant to the amendments that are made in the Electoral Code of the country, live video streaming shall be conducted on election day, at the polling stations and their entrances.