Օգոստոսի 4-ին Աշտարակում տեղի ունեցած աղմկահարույց դանակահարության դեպքը բացահայտվել է: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ոստիկանության  պաշտոնական կայքէջից:
Աշտարակում չորս տղամարդու դանակահարության կասկածանքով հետախուզվում է Արագածոտնի բնակիչ 27-ամյա Ալբերտ Մելիքյանը:  Վերջինս հորեղբոր որդու` Գեւորգ Մելիքյանի եւ եւս մեկ հոգու հետ BMW x5 եւ Porsche Cayenne  մեքենաներով հետապնդել են Toyota մեքենային, որի մեջ գտնվել են Աշտարակի բնակիչները,  Աշտարակի Սիսակյան փողոցում իջել մեքենաներից վեճի բռնվել նրանց հետ, ապա դանակահարել Toyota մակնիշի մեքենայի վարորդին եւ ուղեւորին: Նրանց այդ վայրից տեղափոխել են հիվանդանոց: Կարճ ժամանակ անց նույն անձինք Աշտարակի Նարեկացի փողոցում վեճի են բռնվել երկու բնակչի հետ եւ դանակահարել նրանց, որոնք նույն օրը տեղափոխվել են հիվանդանոց: Նախաքննության արդյունքում պարզվել են հանգամանքները, դանակահարության մեջ կասկածվում է Ալբերտ Մելիքյանը, որի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել:

Резонансный инцидент с поножовщиной, который произошел в Аштараке 4 августа, раскрыт. Об этом сообщает официальный сайт Полиции Армении.
На данный момент розыскивается 27-летний житель Арагацотнской области Альберт Меликян по подозрению в нанесении ножевых ранений 4 мужчинам в Аштараке. Последний вместе с двоюродным братом Геворком Меликяном и еще с одним человеком на машинах марок «BMW x5» и «Porsche Cayenne» преследовали автомобиль марки «Toyota», в котором находились жители Аштарака. На улице Сискаян Аштарака машины остановились, между двумя сторонами вспыхнула ссора, во время которой Меликян ударил ножом водителя и пассажира машины марки «Toyota». Последних доставили в больницу.
Спустя короткое время, те же личности уже на улице Нарекаци Аштарака поспорили с двумя другими людьми. Им также были нанесены ножевые ранения. Пострадавшие были доставлены в больницу. В ходе предварительного следствия выяснилось, что в нанесении ножевых ранений подозревается Альберт Меликян, он объявлен в розыск.