Մի՞թե վատ է, որ մենք զարգացնում ենք Գյումրիի օդանավակայանը։ Այս մասին նոյեմբերի 7-ին ԱԺ –ում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ հայտնել է Տրանսպորտի, կապի ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը։
Նախարարի խոսքով Գյումրիում օդանավակայանը ավելի լավ պայմաններ է առաջարկում։ «Այնտեղ չկա լոտի տուրք՝ 10 հազար դրամի չափով ու այլ վճարներ։ Մի՞թե վատ է, որ մենք զարգացնում ենք Գյումրիի օդանավակայանը»,- հարցրել է նախարար Վահան Մարտիրոսյանը։
Հիշեցնենք, որ «Պոբեդա» ավիաընկերությունը, ըստ ձեռքբերված պայմանավորվածության, 2016-ի նոյեմբերի վերջից իրականացնելու է չվերթներ Գյումրիից Մոսկվա ու հակառակ ուղղությամբ։ «Պոբեդա» ավիաընկերությունը շաբաթական երեք անգամ իրականացնելու է չվերթներ Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանից մոսկովյան «Վնուկովո» օդանավակայան։ Չվերթները իրականացվելու են ցերեկային ժամերին։ Ավիատոմսերի գինը սկսվելու է 10 հազար դրամից։
Հոկտեմբերի 21-ին «Ռոսավիացիան» Մոսկայից Գյումրի չվերթների թույլատվություն է տվել «Պոբեդա» լոուքոսթերին։ Թույլատվությունը տրվել է շաբաթական 7 չվերթների համար։

YEREVAN. - Is it bad that we are developing the Gyumri airport?
Minister of Transport, Communication and Information Technologies of Armenia, Vahan Martirosyan, told the aforementioned to journalists in the National Assembly (NA) Monday.
According to the Minister, the airport in Armenia’s second largest city provides better conditions than the one in Yerevan. “It has no 10,000 AMD departure tax and other payments. Is it bad that we are developing the Gyurmi airport?” Martirosyan said.
According to an agreement, starting from the end of November, Pobeda Airlines, a Russian low-coster, will carry out flights from Moscow to Gyumri and backward. The company will operate three flights a week from Gyurmi’s Shirak airport to Moscow’s Vnukovo airport. The flights will be in daytime, the price for tickets starting from 10,000 AMD.