ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Ֆրանսիայի նախագահի կնոջը՝ Բրիջիթ Մակրոնին հաճոյախոսությունների հեղեղ է ուղղել։
AP–ն հայտնում է, որ Փարիզ ժամանելով ԱՄՆ եւ Ֆրանսիայի նախագահները՝ իրենց տիկնանց հետ զրուցել են Հաշմանդամների տուն այցելելուց հետո։ Թրամփը շրջվել է Բրիջիթ Մակրոնի կողմը եւ նշել, որ նա հիանալի տեսք ունի։ Այնուհետեւ իր դիտարկումներն է հայտնել նրա ամուսնուն, ապա կրկին Բրիջիթին դիմելով՝ ասել է. «Գեղեցկուհի»։
Բրիջիթ Մակրոնը, որն իր ամուսնու նախկին ուսուցչուհին է, համաշխարհային ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել իրենց տարիքային տարբերության պատճառով։ Բրիջիթն ամուսնուց մեծ է գրեթե 25 տարով։ Փաստացի տարիքային նման տարբերություն կա նաեւ Դոնալդ եւ Մելանյա Թրամփների միջեւ։

Президент США Дональд Трамп рассыпался в комплиментах в адрес супруги французского президента Бриджит Макрон.
Как сообщает AP, по прибытии в Париж президенты США и Франции с супругами беседовали после посещения Дома инвадидов. Трамп повернулся к Бриджит  Макрон и отметил, что она в отличной форме. После чего поделился наблюдением с ее супругом, затем вновь обратившись к Бриджит сказал: «Красавица».
Бриджит Макрон бывшая учительница своего мужа оказалась в центре мирового внимания из-за разницы в возрасте. Бриджит страше своего супруга почти на 25 лет. Практически такая же разница в возрасте между Дональдом и Меланией Трамп.