2017 թվականին Հայաստանի կառավարությունը Ջերմուկ հանգստավայրային քաղաքի բարեկարգման համար շուջ 1.2 մլրդ դրամ (2.5 մլն դոլար) կհատկացնի։ Այս մասին որոշումը կայացվել է օգոստոսի 3-ին, կառավարության նիստում։
Տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանը հայտարարեց, որ միջոցները կհատկացվեն հանրապետության մարզերում քաղաքների զարգացման՝ Համաշխարհային բանկի ծրագրի շրջանակում։ «Դրանցից յուրաքանչյուրը շրջակա գյուղերի եւ ավելի փոքր քաղաքների համար ձգման կետ պետք է դառնա։ Յուրովի մեգապոլիս»,-հստակեցրեց Լոքյանը։
«Այժմ բոլորի համար պա՞րզ է, որ Ջերմուկն այսուհետ մեգապոլիս է»,-ժպիտով նախարարներին դիմեց վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։ «Բայց մի մոռացեք չակերտների մասին»,-հստակեցրեց Լոքյանը։

YEREVAN. – In the current year, the government of Armenia will allocate drams equivalent to about $2.5 million for the improvement of Jermuk spa town; the respective decision was adopted at Thursday’s Cabinet session of the government.
The Minister of Territorial Administration and Development, Davit Lokyan, stated that corresponding funds will be allocated within the framework of a World Bank program toward the development of provincial towns of Armenia.
“Each and every one of them shall become a stretching point, a particular ‘megalopolis’ for the surrounding villages and smaller towns,” Lokyan clarified.