Հայտնի են դարձել Լոռիում ողբերգական վթարի զոհերի ու վիրավորների անունները: NEWS.am-ի Լոռիի թղթակիցը հաղորդում է, որ այսօր՝ օգոստոսի 19-ին, Ստեփանավան-Ալավերդի ճանապարհի 22-րդ կմ-ում վթարի ենթարկվածներից մահացել են 58-ամյա Գագիկ Վարդումյանը ու 9-ամյա Սիրանուշ Վարդումյանը:
Տուժածներից երկուսը՝ 20-ամյա Հերմինե Գասպարյանն ու 20-ամյա Մհեր Վարոսյանը ներկայումս գտնվում են Ալավերդու բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում:
Վթարի  հետևանքով տարբեր մարմնական վնասվածքներ են ստացել 35-ամյա Էդգար Վարդումյանը, 23-ամյա Մարիամ Մանյանը, նաև 7-ամյա Էրիկ Վարդումյանն ու Արարատ Վարոսյանը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ օգոստոսի 19-ին, ժամը 14:17-ին ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մարզի Այգեհատի գյուղում տեղի է ունեցել ավտովթար, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, Ստեփանավան-Ալավերդի Հ-35 ավտոճանապարհի 24-րդ կմ-ին բախվել են «Opel Astra» մակնիշի 35 GZ 597 (վարորդ՝ 1982 թ. ծնված Է. Վ.) և «Volkswagen golf» մակնիշի 34 TR 138 (վարորդ՝ 1987 թ. Մ. Վ.) պետհամարանիշերով ավտոմեքենաները:

Известны имена жертв и раненых вследствие аварии в Лорийской области Армении. Как сообщает корреспондент Новости Армении – NEWS.am, авария на 22-м километре автомобильной трассы Степанаван-Алаверди 19 августа стала причиной гибели 58-летнего Гагика Вардумяна и 9-летней Сирануш Вардумян.
Двое пострадавших – 20-летняя Эрмине Гаспарян и 20-летний Мгер Варосян в настоящее время находятся в отделении реанимации медицинского центра Алаверди. Вследствие ДТП телесные ранения разной степени получили 35-летний Эдгар Вардумян, 23-летняя Мариам Манян, 7-летний Эрик Вардумян и Арарат Варосян.
Ранее Новости Армении - NEWS.am сообщало, что на 22-ом километре автодороги Степанаван-Алаверди столкнулись автомобили марок «Opel Vectra» и «Volkswagen Golf». В результате ДТП 2 человека погибли, а 7 граждан получили ранения.