Անցած օրերին Սոչին պատուհասել է բնության երեւույթների շարքը. Սեւ ծովի վրա, Սոչիի ափին մոտ մի քանի պտտահողմ է գրանցվել, ճանապարհներին սելավ է լցվել, իսկ լեռներում նույնիսկ ձյուն է տեղացել, փոխանցում է RG-ն:
Ինչպես հայտնել են Սոչիի վարչակազմի քաղաքացիական պաշտպանության եւ բնակչության պաշտպանվածության վարչությունից, գրեթե 1,5 տասնյակ պտտահողմ է առաջացել: Բարեբախտաբար, դրանք բոլորը ծովում են եղել, ոչ մեկը ցամաք չի հասել:
Իսկ ՌԴ ԱԻՆ-ի Հարավային տարածաշրջանային որոնողափրկարարական ջոկատի մամուլի ծառայության տվյալներով՝ քաղաքի լեռնային ճանապարհներին սելավի շարք է գրանցվել: Ըստ որում՝ դրանցից մեկի հետեւանքով փրկարարները ստիպված էին 18 մարդու տարհանել:
Երեքշաբթի երեկոյան տեղի լեռներում ավելի քան 2 մետր շերտով ձյուն է տեղացել: Ականատեսների խոսքով՝ նախ խոշոր կարկուտ է տեղացել, որից հետո հողը ձյունով է ծածկվել: Մասնագետները խոստովանում են, որ ամռան վերջի համար նման եղանակը հանգստավայրին հատուկ չէ:

За минувшие сутки на Сочи обрушилась целая серия природных явлений: над Черным морем близ берегов курорта зафиксировали несколько смерчей, на дороги сошли сели, а в горах даже выпал снег, передает RG
Как сообщили в управлении гражданской обороны и защиты населения администрации Сочи, буквально за день в акватории олимпийской столицы сформировалось порядка полутора десятков смерчей. Благо все они были в море, на сушу ни один не вышел.
В свою очередь, по данным пресс-службы Южного регионального поисково-спасательного отряда (ЮРПСО) МЧС России, на дороги горного кластера города сошла целая серия селей.
Причем из-за одного из них спасателям пришлось эвакуировать 18 человек, которые не смогли проехать в поселок Красная Поляна из-за образовавшейся на пути грязевой массы.
А во вторник вечером в местных горах на высоте более двух тысяч метров выпал снег. По данным очевидцев, сначала пошел крупный град, но позже землю и вовсе присыпало снегом. Как признаются специалисты, для конца лета такая погода нетипична для курорта.