Հայաստանի տրանսպորտային ցանցի նախագիծը կքննարկվի 2018 թվականի առաջին եռամսյակում։ Հոկտեմբերի 12-ին՝ Հայաստանի կառավարության նիստի ժամանակ, այս մասին հայտնել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
Դիմելով տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանին՝ նա նշել է, որ պետք չէ ուշացնել ծրագիրը։ «Փորձնական նախագծի տվյալներով կդիտարկենք ընդհանուր ցանցը։ Այստեղ դժվար ոչինչ չկա»,-ասել է Կարապետյանը։
Նշենք, որ Կառավարությունը նախատեսում է միավորել տրանսպորտային ցանցը շրջաններում եւ անգամ ամբողջ հանրապետությունում՝ հանձնելով այն մեկ կամ մի քանի օպերատորների։ Նրանք կկարողանան ոչ մեծ գյուղերի կորուստները ծածկել մեծ միջքաղաքային գծերի եկամուտներով։

Набросок транспортной сети Армении будет рассмотрен к концу I квартала 2018 года. Об этом заявил на заседании Правительства Армении 12 октября премьер-министр Карен Карапетян.
Обращаясь к министру транспорта, связи и информационных технологий Ваану Мартиросяну, он заметил, что медлить с проектом не нужно. «По результатам пробного проекта посмотрим общую сеть. Сложного здесь ничего нет», – сказал Карапетян.
Отметим, что Правительство планирует объединить транспортную сеть по регионам или даже всей республике, передав её одному или нескольким операторам. Они смогут покрыть и убыток от маршрутов для небольших сёл прибылями с крупных междугородних линий.