Մոսկվայի կենտրոնում Հեղափոխության հրապարակում ձերբակալվել են Դարյա Պոլյուդովան եւ Կիրիլ Կոտովը, որոնք միանձնյա բողոքի ակցիաներ էին անցկացնում թոշակային տարիքի եւ ԱԱՀ-ի դրույքաչափի բարձրացման դեմ, փոխանցում է «Մեդուզա»-ն:
Ձերբակալության տեսանյութը հրապարակել է Նիկոլայ Իգրոկովը: «ՕՎԴ-ինֆո»-ի տվյալներով՝ ձերբակալվածներին պետք է տեղափոխեն «Կիտայ-գորոդ»-ի ոստիկանական բաժանմունք:
Դարյա Պոլյուդովան մեկուկես տարի անցկացրել է գաղութում՝ Կուբանի ֆեդերալիզացման համար երթ կազմակերպելու փորձի համար: Նա ազատ էր արձակվել 2017 թվականի ոկտեմբերին:
Հուլիսի 19-ին ՌԴ Պետդուման առաջին ընթերցմամբ ընդունեց Ռուսաստանում կենսաթոշակային տարիքի բարձրացման մասին օրինագիծը, իսկ երկրորդ ընթերցմամբ՝ ավելացված արժեքի հարկի՝ 18-ից մինչեւ 20 տոկոս ավելացման մասին օրինագիծը:

В центре Москвы на площади Революции задержаны Дарья Полюдова и Кирилл Котов, проводившие одиночные пикеты против повышения пенсионного возраста и ставки НДС, передает Медуза
Видео задержания опубликовано Николаем Игроковым.
По данным «ОВД-Инфо», задержанных должны отвезти в отдел полиции «Китай-город».
Дарья Полюдова полтора года провела в колонии за попытку организовать марш за федерализацию Кубани. На свободу она вышла в октябре 2017 года.
Госдума 19 июля в первом чтении приняла законопроект о повышении пенсионного возраста в России, а во втором чтении — проекта закона о повышении налога на добавленную стоимость (НДС) с 18 до 20%.