Պետական եկամուտների կոմիտեն փոքր ձեռնարկատիրությամբ զբաղվողներին այսօր որեւէ կոշտ վարչարարությամբ չի նեղացնում։ Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 16-ին, լրագրողների հետ զրույցում վաստահեցրեց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը։
«Տեռորի խնդիր չկա, մենք իրականացնում ենք մեր գործառույթները եւ հարկ վճաողները նաեւ սուբյեկտիվ դատողություններ են անում մեր գործունեության վերաբերյալ։ Մենք մանր եւ փոքր ձեռնարկատիրությամբ զբաղվողներին այսօր որեւէ կոշտ վարչարարությամբ չենք նեղացնում»,– նշեց նա։
Անդրադառնալով ՊԵԿ գործունեությանը վերջին 7 ամսվա ընթացքում՝ Անանյանը նշեց, որ այդ ընթացքում հավաքագրել են այնքան ավել եկամուտ, որքան նախատեսվում էր ամբողջ տարվա ընթացքում։
«7 ամսվա ընթացքում մենք 2017 թվականի համեմատ 2018 թվականի ծրագրավորված եկամուտների աճն արդեն ապահովել ենք։ 2018 թվականի համար ծրագրավորված եկամուտները ավելի էին 2017 թվականի ծրագրավորված եկամուտներից ավելի քան 107 միլիարդով, 7 ամսվա ընթացքում այդ 107 միլիարդը հավաքագրել էինք: Թե ինչքանն է դրանից եկամուտ, այս պահին չենք կարող ասել»,– եզրափակեց նա։

Комитет государственных доходов Армении сегодня не обижает каким-либо строгим администрированием людей, занимающихся средним и малым предпринимательством. Об этом заявил в беседе с журналистами 16 августа председатель Комитета государственных доходов Армении Давид Ананян.
«Тут нет задачи террора. Мы просто осуществляем свои функции, а налогоплательщики выступают со своими субъективными суждениями о нашей деятельности. Мы сегодня не обижаем каким-либо строгим администрированием людей, занимающихся средним и малым предпринимательством», - заявил Ананян.
«В течение 7 месяцев в сравнении с прошлым годом мы уже обеспечили запланированный на 2018 год рост доходов. Запланированные доходы для 2018 года уже были свыше запланированных доходов 2017-го на сумму свыше 107 млрд, за 7 месяцев текущего года мы уже собрали эти самые 107 млрд. Но на этот момент мы не можем сообщить о том, какая часть составляет доходы», - сказал Ананян.