Երեւանի Հանրապետության հրապարակում վառեցին նոր գլխավոր տոնածառի լույսերը։
Այս տարի արարողությունը փոխվել է։ Նախկինում Տարոն Մարգարյանը կարմիր կոճակ էր սեղմում եւ լույսերը միանում, իսկ այս տարի Հայկ Մարությանը մի փոքրիկ աղջկա հետ խորհրդանշական բանալին ձեռքին մոտեցավ ժամացույցին, բանալիով պտտեց կողպեքը, ինչից հետո վառվեցին տոնածառի լույսերը եւ հրավառություն տեղի ունեցավ։ Մինչեւ լույսերը միացնելը՝ Հայկ Մարությանն ուղերձով դիմեց հավաքվածներին, ասաց, որ նախորդ Ամանորին իր պահած երազանքը 2018թ.–ին իրականացրել է։ Մարությանը հորդորել է երեխաներին անպայման երազանք պահել՝ խոստանալով, որ մեծահասակները դրանք կիրականացնեն։
Նշենք, որ հրապարակում արարողությանը հետեւում էին նաեւ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընտանիքի հետ։
Հիշեցնենք, որ նոր տոնածառը բերվել է Ռուսաստանից, լույսերի եւ խաղալիքների հետ միասին տոնածառն արժեցել է շուրջ 70 մլն դրամ։

Мэр Еревана зажег огни главной елки страны. В этом году произошли изменения в церемонии. Если Тарон Маркарян нажимал красную кнопку для того, чтобы зажечь огни, то Айк Марутян с маленькой девочкой, у которой в руках были символические ключи, подошли к часам, повернули ключ, после чего зажглись огни елки и был задействован салют. До того, как зажечь огни елки, Айк Марутян, обратившись к присутствующим, заявил, что мечта, которую он загадал в предыдущий Новый год, исполнилась в 2018 году. Мэр Еревана призвала детей обязательно загадать желание, пообещав, что взрослые их осуществят.
Отметим, что на церемонии присутствовали также и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян с семьей.
Напомним, что новогодняя елка, привезенная из России, вместе с огнями и игрушками обошлась в 70 млн. драмов.