ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հույս ունի, որ Հայաստանին մատակարարվող գազի գնի սակագնի շուրջ Ռուսաստանի հետ բանակցությունները հաջող կընթանան:
Լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով դիտարկմանը, թե սահմանին Հայաստանին մատակարարվող ռուսական գազի գնի թանկացման վերաբերյալ արտահոսք եղավ վերջին օրերին՝ Փաշինյանն ասաց, որ նման տեղեկատվություն չունի. «Ես այդպիսի տեղեկատվություն չունեմ: Մենք պայմանավորվել ենք, որ այդ հարցը պետք է քննարկենք»,-ասաց նա:
Հարցին՝ քննարկումների ընթացքում հայկական կողմից գազի սակագինը նվազեցնելու պնդումներ լինելո՞ւ են, Փաշինյանը պատասխանեց. «Ես հիմա չեմ ցանկանում որևէ կանխորոշող բան ասել, հուսով եմ՝ բանակցությունները հաջող կընթանան»:
Նա հավելել է, որ հաջորդ շաբաթ Ռուսաստանում Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը քննարկելու է բոլոր հնարավոր հարցերը։

Надеюсь на успешный ход переговоров с Россией вокруг тарифа на газ, поставляемого Армении. Об этом заявил в беседе с журналистами в Ванадзоре 22 декабря и.о. главы Правительства Армении Никол Пашинян.
На замечание о том, что в последние дни много говорится о повышении цены на российский газ, Пашинян ответил, что он не владеет такой информацией. «У меня нет подобной информации. Мы договорились, что должны обсудить данный вопрос», - сказал Пашинян.
На вопрос, будут ли в ходе обсуждений предложения относительно понижения тарифов на газ, и.о. главы Правительства ответил: «Сейчас я не хочу что-то прогнозировать. Надеюсь на успешный ход переговоров».
Он также подчеркнул, что во время встречи с президентом России Владимиром Путиным на следующей неделе обсудит все вопросы.
Напомним, что согласно публикациям в прессе, которые властями не опровергнуты, Россия намерена повысить тариф на газ со 150 до 215 долл. за тысячу кубометров.