Հունվարի 16-ին Փարիզում Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ արտգործնախարարության լրատվական ծառայությունից։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ևս մեկ անգամ վերահաստատել է ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի մոտեցումներն ու սկզբունքային դիրքորոշումը՝ առանձնահատուկ շեշտելով օգտակար շփումների կարևորությունն առավել մեծ փոխըմբռնում և փոխվստահություն հաստատելու գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել իրենց հանդիպումից հետո տեղի ունենալիք Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման վերաբերյալ, ինչպես նաև համանախագահների օրացույցում ներառված առաջիկա քայլերի շուրջ։

Armenian acting Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan met with OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stéphane Visconti of France, Andrew Schofer, as well as with Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk in Paris.
Mnatskanyan reaffirmed the approaches and principled position of Armenia on the settlement of the Karabakh conflict, emphasizing the importance of useful contacts in establishing mutual understanding and trust.
The parties exchanged views on the meeting of the FMs of Armenia and Azerbaijan, which is to be held after the meeting with the co-chairs, as well as the upcoming steps included in the mediators' schedule.