Առաջիկա 5 տարվա Կառավարության ծրագրի իրականացման տեսանկյունից կարեւոր են ոչ թե թվերը, այլ քաղաքացիների վստահությունը: Փետրվարի 14-ին Ազգային ժողովում Կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից պատգամավոր Արման Աբովյանը:
Նրա կարծիքով, ներկա պահին խնդիրն ավելի խորն է: «Ազգային ժողովի նկատմամբ  քաղաքացիների վստահության մակարդակը շատ բարձր է, եւ մենք իրավունք չունենք չարդարացնել այն», - ասաց Աբովյանը:
Միեւնույն ժամանակ, նա նշեց, որ ՀՀ կառավարության ծրագիրը կոնկրետություն չունի, ուստի քաղաքացիները հարցնում են, թե ինչպես են այդ լավ նպատակներն իրականանալու: «Երբ մենք նշում ենք ֆինանսական աղբյուրները, ժամկետները, մեխանիզմները, միայն մեկ նպատակ ենք դնում` ամրապնդել ժողովրդի վստահությունը», - եզրափակեց պատգամավորը:

В плане реализации программы деятельности Правительства Армении на ближайшие пять лет важны не цифры, а доверие людей. Об этом в ходе обсуждения программы деятельности Правительства заявил в Национальном Собрании 14 февраля секретарь парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Арман Абовян.
По его мнению, проблема в настоящий момент более глубинная. «Уровень доверия граждан к парламенту очень высок, и мы не имеем права не оправдать его», - подчеркнул  Абовян.
При этом он отметил, что программа Правительства Армении лишена конкретики, поэтому граждане задаются вопросом: «Как эти хорошие цели будут достигнуты?». «Когда же мы указываем финансовые источники, сроки, механизмы, то ставим лишь одну цель – укрепить доверие народа», - заключил  депутат.