Աբու Դաբիում ընթանում է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի աշխատանքային այցը։
IDEX-2019 ռազմարդյունաբերական ցուցահանդեսի բացման արարողությանը մասնակից պետությունների ներկայացուցչական խմբերն անցել են հրապարակով։ Բացման հանդիսությանը ելույթ է ունեցել նաեւ Հայաստանը ներկայացնող խումբը՝ կազմված պատվո պահակախմբից, նվագախմբից եւ ռազմարդյունաբերող ընկերությունների ներկայացուցիչներից։
Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հիշեցնենք՝ Դավիթ Տոնոյանը աշխատանքային այցով ժամանել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ՝ մասնակցելու Աբու Դաբիի Պաշտպանության միջազգային կոնֆերանսին (փետրվարի 16-17), ինչպես նաև IDEX-2019 ռազմաարդյունաբերական ցուցահանդեսին։ Այցի ընթացքում պլանավորած են տարբեր աշխատանքային հանդիպումներ։

В Абу-Даби проходит рабочий визит министра обороны Армении Давида Тонояна.
На церемонии открытия выставки оборонной промышленности IDEX-2019 группы представителей государств, участвующих в выставке, прошли по площади.
На открытии выступила также группа, представляющая Армению. В ее состав вошли почетный караул, оркестр и представители компаний сферы оборонной промышленности.
Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Напомним, что Давид Тоноян прибыл с рабочим визитом в ОАЭ с целью участия в международной конференции по вопросам обороны (16-17 февраля), а также  выставке оборонной промышленности IDEX-2019. В ходе визита запланированы разные рабочие встречи.