Կոլումբիացի երգչուհի Շակիրան տեսաուղերձով դիմել է Վենեսուելայի իշխանություններին։ Հոլովակը աստղը տեղադրել է Twitter-ի իր էջում՝ հայտնում է МК-ն։
Ուղերձում երգչուհին աջակցություն է հայտնել Վենեսուելայի ժողովրդին, որը իր երկրի պատմության ընթացքում ամենածանր ճգնաժամերից մեկն է ապրում։ Շակիրան հայտարարել է սահմանները բացելու անհրաժեշտության մասին, որպեսզի հումանիտար օգնությունը հասնի երկրի տարածք։
«Չի կարելի թույլ տալ, որ քաղաքական շահերը բարձր լինեն ժողովրդի հիմնական պահանջմունքներից»,- ասել է երգչուհին։ Նա նշել է, թե հուսով է, որ ժողովրդավարությունը Վենեսուելայում կվերականգնվի։

Колумбийская певица Шакира записала видеообращение к властям Венесуэлы. Ролик звезда выложила на своей странице в Twitter, передает МК.
В своем послании артистка выразила поддержку народу Венесуэлы, который переживает один из самых тяжелых кризисов за свою историю страны. Певица заявила о необходимости открытия границ и пропуска гуманитарной помощи на территорию страны.
«Нельзя допустить, чтобы политические интересы были выше базовых потребностей народа», - сказала Шакира. Она отметила, что надеется на восстановление демократии в Венесуэле.