Հայաստանի եւ Սինգապուրի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Լի Սյեն Լունի հանդիպման արդյունքներով Հայաստանի եւ Սինգապուրի կառավարությունների միջեւ ստորագրվել են տարբեր ոլորտներում համագործակցության մի քանի փաստաթղթեր: Նիկոլ Փաշինյանի եւ Լի Սյեն Լունի ներկայությամբ, մասնավորապես ստորագրվել են հետեւյալ փաստաթղթերը.
Հայաստանի Հանրապետության եւ Սինգապուրի Հանրապետության կառավարությունների միջեւ ստորագրվել է եկամուտների կրկնակի հարկումը բացառելու եւ հարկերի վճարումից խուսափելը կանխելու մասին համաձայնագիր: Փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը եւ Սինգապուրի պաշտպանության եւ արտաքին գործերի ավագ պետական նախարար Մալիկի Օսմանը:
Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի եւ Սինգապուրի Հանրապետության զբոսաշրջության խորհրդի միջեւ ստորագրվել է զբոսաշրջության բնագավառում համագործակցության ամրապնդման մասին փոխըմբռնման հուշագիր: Այն ստորագրել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը եւ Սինգապուրի առեւտրի եւ արդյունաբերության ավագ պետական նախարար Կոհ Պոհ Կունը:
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության եւ Սինգապուրի Հանրապետության մշակույթի, համայնքների զարգացման եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Հայկական կողմից այն ստորագրել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը, իսկ սինգապուրյան կողմից` Պաշտպանության եւ արտաքին գործերի ավագ պետական նախարար Մալիկի Օսմանը:
Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի Ա. Թախտաջյանի անվան բուսաբանության ինստիտուտի եւ Սինգապուրի Հանրապետության ազգային պարկերի խորհրդի միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Այն ստորագրել են ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը եւ Սինգապուրի ազգային պարկերի խորհրդի գլխավոր տնօրեն Քեննեթ Էրը:

According to the results of the meeting between Armenian and Singapore Prime Ministers Nikol Pashinyan and Lee Hsien Loong, the governments of Armenia and Singapore have signed several documents in different spheres, Armenian Government's press service reported.
The governments of the Republic of Armenia and the Republic of Singapore signed an agreement on avoidance of double taxation and preventing tax evasion. The document was signed by Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Avet Adonts and Senior Minister of Defense and Foreign Affairs of Singapore Maliki Osman.
A memorandum of understanding on promoting cooperation in tourism was signed between the Tourism Committee of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia and the Tourism Board of Singapore. The Memorandum was signed by RA Minister of Economy Tigran Khachatryan and State Minister for Trade and Industry of Singapore Koh Poh Koon.
A memorandum of understanding was signed between the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Armenia and the Ministry of Culture, Community Development and Youth Affairs of the Republic of Singapore. The document was signed by Armenian Deputy Foreign Minister Avet Adonts, and Senior Minister of Defense and Foreign Affairs of Singapore Maliki Osman.
A memorandum of understanding was signed between the Institute of Botany after Takhtajyan by the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia and the National Parks Board of Singapore. It was signed by RA Deputy Foreign Minister Avet Adonts and the Director General of the Singapore National Parks Board, the statement said.