Սահմանին, կան որոշ հատվածներում որոշակի լարվածություններ, բայց անհանգստանալու խնդիր չունենք: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 22-ին, ՊՆ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Զուտ ինժեներական աշխատանքներ են կատարվում, երկկողմանի փորձում են դադարեցնել»,-հավելեց Տոնոյանը:
Անդրադառնալով Նախիջեւանի ուղղությամբ հնչած կրակոցներին, պաշտպանության նախարարն ասաց. «Կրակոցը եղել է ոչ նպատակային, այսինքն ոչ թիրախավորող: Ամեն դեպքում մենք միջոցներ ենք ձեռնարկել, նաեւ կապ է հաստատված Նախիջեւանի Հանրապետության հարեւանների հետ, որ չկրկնվեն այդ դեպքերը»:
Նախարարը հստակեցրեց, որ խոսքը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նշած օպերատիվ կապի մասին է. «Դեպքը պատահում է, ստուգում ենք, զգուշացնում ենք, մյուս կողմը միջոցներ է ձեռնարկում: Սա միջնորդված կապ է, խոսում ենք նշանակված պաշտոնյաների միջոցով: Այսինքն նորմալ, շատ դրական գործընթաց է»,-ընդգծեց Դավիթ Տոնոյանը:

На некоторых участках границы существует определенная напряженность, но повода для обеспокоенности нет. Об этом заявил в беседе с журналистами в Министерстве обороны Армении 22 июля глава ведомства Давид Тоноян.
«Ведутся сугубо инженерные работы, двусторонне пытаемся все приостановить», - заверил Тоноян.
Что касается выстрелов со стороны Нахичевана, то министр отметил: «Выстрел был не целенаправленным. В любом случае, мы предприняли все меры, также была установлена связь с соседями из Нахичевана, чтобы избежать повторения инцидента».
По его словам, речь идет об оперативной связи, упомянутой премьер-министром Николом Пашиняном. «Происходит инцидент, проверяем, предупреждаем, другая сторона предпринимает меры. Это посредническая связь, говорим при помощи назначенных должностных лиц. То есть нормальный, очень положительный процесс», - заключил Давид Тоноян, комментируя факт имевших место выстрелов в направлении села Еплин Вайоцдзорской области.