Արցախում անցկացվող Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի վերաբերյալ Արցախի ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, նշված է.
«Հաշվի առնելով, որ սույն թվականի օգոստոսի 6-ից 9-ը Արցախի Հանրապետությունում անցկացվելիք Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերին ներգրավված են լինելու մեծ թվով մարզիկներ եւ մարզիչներ, ինչպես նաեւ այս օրերին մենք հյուրընկալելու ենք մեծ թվով զբոսաշրջիկներ, համահայկական նշանակության միջոցառումը անվտանգ ու բարձր մակարդակով կազմակերպելու նպատակով ԱՀ ԱԱԾ Տնօրենի հրամանով ծառայության աշխատակիցները առաջիկա օրերին ծառայություն են իրականացնելու ուժեղացված ռեժիմով:
Սիրելի հայրենակիցներ, ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 2-ից 10-ը ծառայությունում գործելու է թեժ գիծ: Կասկածելի անձ կամ իր նկատելու դեպքում խնդրում ենք անհապաղ զանգահարել շուրջօրյա գործող 047-94-41-26 հեռախոսահամարով»:

The National Security Service (NSS) of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) has released a statement in connection with the 7th Pan-Armenian Summer Games which Artsakh will host, from August 6 to 9.
In particular, the statement notes that given the large number of athletes and coaches who will participate in these games and Artsakh will host a large number of tourists in those days, by the order of the Artsakh NSS director, its officers will serve in a strengthened mode in the coming days, so as to hold this pan-Armenian event safely and at a high level.
The Artsakh NSS added that its special hotline will be in service, from August 2 to 10, and in case of noticing a suspicious person or object, people are asked to call this 24-hour hotline at 047-94-41-26.