Ես չեմ կարա հավատամ, որ Օգանովսկին ժողովրդի վրա կրակելու հրաման է տվել: Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 20-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց ԱԺ նախկին պատգամավոր գեներալ Սեյրան Սարոյանը՝ անդրադառնալով BBC-ի հրապարակմանը, որտեղ նշվել է, որ մարտի 1-ի դեպքերի ժամանակ կրակելու հրամանը տվել է գեներալ Սամվել Կարապետյանը (Օգանովսկին):
«Մարտի 1-ին մեր բախտը բերեց, որ մենք գնացինք տուն, թե չէ դա էլ էին կապել մեր հետ, քրքրել էին Մանվելին: Էն կողմից իշխանություն էր ուզում, որ խառնվենք, մյուս կողմից՝ ժողովուրդը, որ հետո սաղ շառը գցեին մեր վրա: Մենք հասկացանք, որ ամեն ինչը ֆռցնում են մեր վրա, թողեցինք եկանք տուն: Մենք մի շաբաթ տնից դուրս չենք եկել»,-ասաց Սարոյանը:
Դիտարկմանը, որ ըստ BBC-ի տեղեկության այդ օրը Արցախից զինվորականներ են եկել, գեներալն արձագանքեց. «Էդ օրը սաղս էլ տեսել ենք, որ բոլորն էլ Երեւանում են եղել: Հիմա ի՞նչ խաբենք իրար»:

I can’t believe that Oganovsky ordered to open fire at the people. This is what former deputy of the National Assembly of Armenia Seyran Saroyan told journalists today, touching upon BBC’s article stating that army general Samvel Karapetyan (Oganovsky) had issued an order to open fire at people during the events that took place in Armenia on March 1, 2008.
“On March 1, 2008, former army general Manvel Grigoryan and I got lucky because we went home. If we hadn’t gone home, we would be entangled in the case over the events of March 1 as well. The authorities and the people wanted us to get involved so that they could throw the whole blame on us. We realized that we were being played with and went home and stayed for a week,” Saroyans said.
When told that the BBC has reported that military servicemen had been brought from Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) to Yerevan on that day, the retired army general said: “On that day, we all saw that those military servicemen were in Yerevan. Who are we kidding?”