ՀՅԴ երիտասարդական միությունն այսօր` սեպտեմբերի 21-ին, ՀՀ Անկախության 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ տոնական «Անկախության երթ» անցկացրեց Երեւանում:
Մատենադարանի հարակից հատվածից երիտասարդները դրոշներով, ազգային երգերի ուղեկցությամբ շարժվեցին Մաշտոցի պողոտայով և Ամիրյան փողոցներով՝ դեպի Հայաստանի Առաջին Հանրապետության հիմնադիրներից և պետականության խորհրդանիշերից մեկը հանդիսացող Արամ Մանուկյանի արձանի մոտ:
Երթին մասնակցում են նաեւ ՀՅԴ-ականներ Արծվիկ Մինասյանը, Իշխան Սաղաթելյանը, Հրանտ Մարգարյանը, Արմեն Ռուստամյանը:

Молодежный союз АРФ «Дашнакцутюн» сегодня, 21 сентября, по случаю 28-ой годовщины независимости Армении провел праздничное «Шествие независимости» в Ереване.
С территории, прилегающей к Институту древнейших рукописей «Матенадаран», молодые люди с флагами в руках, распевая народные песни, двинулись по проспекту Маштоца и улице Амирян к памятнику одного из основателей Первой Республики Армения, символа армянской государственности Арама Манукяна.
В шествии приняли участие также члены АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян, Ишхан Сагателян, Грант Маргарян, Армен Рустамян.
Шествие сопровождали полицейские.
Праздничный вечер продолжается: проходит концерт с участием исполнителей народных песен и рок-музыки.