Հայաստանի եւ Սինգապուրի վարչապետերը այսօր` սեպտեմբերի 29-ին, Բաղրամյան 26-ում համատեղ մամուլի ասուլիս են տալիս:
Նշենք, որ դրանից առաջ Նիկոլ Փաշինյանն ու Աննա Հակոբյանը Բաղրամյան 26-ում պաշտոնապես դիմավորեցին Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունին տիկնոջ հետ:
Սինգապուրի վարչապետը Հայաստան է ժամանել հոկտեմբերի 1-ին Երեւանում կայանալիք բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին մասնակցելու նպատակով։ Նշենք, որ նույն նպատակով Հայաստան են ժամանելու նաեւ Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին, ինչպես նաեւ Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնը։
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ հոկտեմբերի 1-ին Երևանում տեղի է ունենալու բարձրագույն եվրասիական տնտեսական խորհրդի հերթական, որին մասնակցելու են ԵԱՏՄ անդամ երկրների ղեկավարները՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ Ժոմարտ-Տոկաևը, Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:

YEREVAN. – Prime Ministers of Armenia and Singapore are holding a joint press conference.
Meetings are also scheduled with Armenian President Armen Sarkissian, Catholicos of All Armenians, His Holiness Karekin II, and National Assembly Speaker Ararat Mirzoyan.
The Singaporean Premier will visit the Tsitsernakaberd Memorial Complex to commemorate the victims of the Armenian Genocide.
On October 1, the Prime Minister of Singapore will attend an expanded meeting of the Supreme Eurasian Economic Council in Yerevan, at which an agreement on establishing a free trade area between the Eurasian Economic Union and Singapore will be signed.
The meeting of the Supreme Eurasian Economic Council will be held on October 1 in Yerevan with the participation of the leaders of the EEU member states: Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, Russian President Vladimir Putin, Belarusian President Alexander Lukashenko, Kazakh President Kassym-Jomart Tokayev, Kyrgyz President Sooronbay Jeenbekov and Chair of the Board of the Eurasian Economic Commission Tigran Sargsyan.