Չիկագոյում (Իլինոյսի նահանգ) հնգամյա Քրիստինան զբոսնում էր իր տան մոտ, երբ նրան սկսեց հետեւել կոյոտը։ Աղջիկը նկատեց կենդանուն, երբ մոտեցավ ճոճանակին, գոռաց ու փախավ տուն։ Կոյոտը վազեց նրա հետեւից, բայց հետո կտրուկ կանգ առավ, գուցե նրան վախեցրեց աղջկա ուժեղ ճիչը, տեղեկացնում է Nat-geo-ն։
«Մենք ճիչ լսեցինք։ Աղջիկս վազեց տուն եւ պատմեց, թե ինչ է տեղի ունեցել։ Ես ուրախ եմ, որ նա կարողացել է փախչել»,- ասել է աղջկա մայրը՝ Էլիզաբեթը, հարցազրույցում։ Ինքը՝ Քրիստինան, համոզված է, որ կոյոտն ուզում էր իրեն ուտել։ Նա այդպես էլ ասել է լրագրողներին։
Կոյոտը կամ մարգագետնային գայլը շնազգիների ընտանիքի գիշատիչ է, որը հանդիպում է Հյուսիսային Ամերիկայի հարթավայրերում։ Այս կենդանիները չափով ավելի փոքր են գայլից, բայց զգալիորեն գերազանցում են նրանց փոփոխվող միջավայրում հարմարվելու ունակությամբ. կոյոտները հաճախ հանդիպում են ԱՄՆ նահանգների մեծ մասի արվարձաններում եւ անգամ քաղաքային շրջաններում, ինչպես նաեւ Կանադայում ու Մեքսիկայում։ Մարդկանց վրա հարձակումների մասին հազվադեպ է խոսվում (թեեւ վերջին ժամանակներս նման դիմումները շատացել են), ավելի հաճախ կոյոտները հարձակվում եւ սպանում են ամերիկացիների ընտանի կենդանիներին, ինչպես նաեւ կատաղություն են փոխանցում։ ԱՄՆ-ում անգամ հատուկ ուղեցույցներ են հրատարակում, թե ինչպես պետք է վարվել կոյոտի հանդիպելիս քաղաքային կամ բնության պայմաններում։

В Чикаго, штат Иллинойс, пятилетняя Кристина прогуливалась по дорожке у  своего дома, когда за ней начал следить койот. Она заметила животное, когда подошла к качелям, закричала и побежала в дом. Койот помчался за ней, но затем резко остановился - возможно, его отпугнул громкий крик, сообщает  Nat-geo
«Мы услышали крик. Дочка прибежала и рассказала, что случилось. Я рада, что она смогла убежать», – сказала мама девочки Элизабет в интервью. Сама Кристина уверена, что койот хотел ее съесть – она так и заявила журналисту.
Койот, или луговой волк - это хищник из семейства псовых, который встречается на равнинах Северной Америки. Эти животные размерами меньше волка, но значительно превосходят их в приспособленности к меняющейся среде обитания: койоты нередко встречаются в пригородных и даже городских районах большинства штатов США, а также Канады и Мексики. О нападениях на людей сообщается крайне редко (хотя в последнее время количество таких обращений увеличивается), чаще всего койоты атакуют и убивают домашних животных американцев, а также переносят бешенство. В США даже выпускают специальные инструкции о том, как вести себя при встрече с койотом в городских или природных условиях.