Շատ շուտով կառուցվածքային փոփոխություններ ենք անելու։ Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը։
«Թերությունները լիքն են, կան։ Մեկ նախադասությամբ կասեմ՝ անջիգյար հրշեջը նորմալ հրշեջի կողքը տեղ չունի։ Շատ շուտով մենք անելու ենք կառուցվածքային փոփոխություններ։ Մենք աշխատելու ենք, որ այն մարդիկ, որոնք արատավորում, փչացնում են հրշեջ անունը, նրանցից ազատվենք»,–նշեց նա։
Նախարարի խոսքով՝ ազատվելու են կրկնվող գործառույթներից. «Մենք չենք գնալու այն ճանապարհով, որ դնենք, ջարդենք, փշրենք։ Լինելու է շատ կոնկրետ օպտիմալացում՝ կրկնվող վարչություններ, կրկնվող գործառույթներ, այս բոլորը վերանալու են, որ ավելի կոմպակտ եւ կազմակերպված լինի աշխատանքը, իսկ այն աշխատողները, որոն իրենց տեղում չեն, ազատվելու ենք նրանցից»։

Скоро у нас произойдут структурные изменения. Об этом заявил в беседе с журналистами 4 октября глава МЧС Армении Феликс Цолакян.
«Недостатков много. И потому скоро у нас будут структурные изменения. Мы будем работать над тем, чтоб освободиться от людей, порочащих имя спасателей», - заявил Цолакян.
По его словам, они, в первую очередь, избавятся от дублирующих функций. «Мы не пойдем по пути разрушения всего. Будет очень конкретный процесс оптимизации, повторяющиеся отделы, повторяющиеся функции, все это будет устранено, чтоб работа была более компактной и организованной. А сотрудники, которые отнюдь не на своих местах, будут уволены», - отметил глава МЧС.