Հիմա կոռուպցիայի դեմ պայքարի անվան տակ ինչ ուզես անում են: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 30-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը:
Նրա խոսքով, Հայաստանի առջեւ բազմաթիվ մարտահրավերներ կան, բայց ամբողջ հասարակությունը զբաղված է «Մարտի 1»-ով, Հոկտեմբերի 27»-ով եւ այլն. «Ես չեմ ասում, որ այդ հարցերը պետք է ծածկել, բայց հասարակությանը ներգրավել դրա մեջ, նշանակում է շեղել  հասարակությանը ուշադրությունը այն խնդիրներից, որ կանգնած են մեր առջեւ»,-ասաց Վազգեն Մանուկյանը:
Նա նկատեց, որ հասարակության մեջ մի շերտ կա, որ շատ ուրախանում է, երբ ինչ-որ մեկին ձերբակալում են. «Այդ ջանքերը, որ հիմա թափվում են այդ գործերի վրա, եթե այդ ջանքերն ուղղվեին պետության զարգացմանը, մենք ավելի մեծ արդյունքների կհասնեինք:
Նիկոլ Փաշինյանն ուներ մեծ շանս, որը նորանկախ Հայաստանում ոչ մեկը չի ունեցել: Մարդիկ հույս ունեին, որ մեր խնդիրները կլուծվեն, դրա փոխարեն մենք անընդհատ խոսում ենք դատական գործընթացների մասին»,-ընդգծեց Հանրային խորհրդի նախագահը:

Власти под предлогом борьбы с коррупцией делают все, что им вздумается. Об этом на встрече с журналистами 30 октября заявил председатель Общественного совета Армении Вазген Манукян.
По его словам, перед Арменией стоит много вызовов, однако общество занято «делом 1 марта»,  «делом 27 октября» или чем-то еще.
«Я не говорю, что эти вопросы не важны, но вовлечение общественности во все это означает отвлечение внимания от проблем, которые стоят перед нами», - заметил Вазген Манукян.
Он отметил, что в обществе есть прослойка, которая очень радуется тем или иным арестам: «Если бы усилия, которые сейчас прилагаются по этим делам, направлялись бы на развитие государства, мы бы добились больших успехов».
Манукян добавил, что у Никола Пашиняна был отличный шанс, которого никто в новой независимой Армении не имел. «Люди надеялись, что проблемы будут решены, вместо этого мы постоянно говорим о судебных процессах», - подчеркнул председатель Общественного совета.