ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը գտնվում է անհավասար պայմաններում: Այս մասին դատարանի դահլիճում հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Խոսելով Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ խափանման միջոցի փոփոխման մասին, Օհանյանը մի քանի հանգամանք նշեց: «Առաջին հերթին, նրա կարգավիճակն անհավասար է: Մեծ հարգանք եմ տածում այն մարդկանց նկատմամբ, ովքեր մարտի 1-ին կորցրեցին իրենց հարազատներին, սակայն պետք է նշեմ, որ այժմ այդ հարցը չի քննարկվում»,- հիշեցրեց նա:
Նրա խոսքով՝ մարտի 1-ի իրադարձությունները վերաբերում են 3 նախագահներին. առաջինը ընտրվել է, երկրորդը հրաժարվել է դա ընդունել, երրորդը պետք է կարգ հաստատեր եւ ինչ-որ կերպ դա փոխանցեր ընտրված նախագահին: «Հարգում եմ մյուս նախագահներին, սակայն պետք է նշեմ, որ Ռոբերտ Քոչարյանը գտնվում է անհավասար պայմաններում: Բացի այդ, տեղեկատվական այնպիսի իրավիճակ է, կարծես բոլորը կողքից նայում են եւ հիանում, թե ինչ պայմաններում է նա գտնվում»,- նշեց Օհանյանը:
Նա ընդգծեց, որ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ երկար տարիների ծանոթությունը թույլ է տալիս հաստատել, որ նա խոսքի մարդ է:
«Անձամբ ճանաչելով Ռոբերտ Քոչարյանին, կարծում եմ, որ նրա ղեկավարության օրոք ձեռքբերումներն ակնհայտ են»,- հավելեց Օհանյանը:

Second President of Armenia Robert Kocharyan is in unequal conditions. This is what former Minister of Defense of Armenia Seyran Ohanyan declared today.
Talking about the change of preventive measure for Robert Kocharyan, Ohanyan stated several factors. “First of all, his status is unequal. I highly respect those who lost their relatives during the events of March 1, 2008, but I must state the fact that this is not the issue that is currently being discussed,” he reminded.
According to him, the events of March 1, 2008 concern the three presidents of Armenia (the first was elected, the second refused to accept that, and the third had to regulate everything and somehow transmit it to the elected president).
He emphasized that the fact that he has known Robert Kocharyan for many years allows him to confirm that Robert Kocharyan is a man of his word.