Երեւանում այսօր լիքը թափուր աշխատատեղեր կան: Այս մասին այսօր` նոյեմբերի 17-ին Կոտայքի մարզի Եղվարդ համայնքում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ուր այցելել էր ծանոթանալու սուբվենցիոն ծրագրերին:
«Երեւանում այսօր լիքը թափուր աշխատատեղ կա, գործարանները բացած, բայց պրոբլեմ կա մարդկանց աշխատանքի: Բայց էստեղ էլ կլինի, միանշանակ: Բայց պետք չի մենակ հույսը դնել, որ ուրիշն աշխատատեղ բացի: Հիմա հունվարի 1-ից, միկրոբիզնեսը, որ տարեկան 24 միլիոն շրջանառություն ունի, հարկերից լրիվ ազատվում է: Ինչի համար ենք անում, որ մարդիկ զբաղմունք ունենան»,-ասաց նա:
Եղվարդում Փաշինյանին մոտեցավ մի քաղաքացի եւ ասաց, որ սովորաբար բռնատիրական երկրներում հեղափոխությունից հետո առաջինը կատարվում է Սահմանադրության փոփոխություն եւ հետո նոր ենթակառուցվածքների փոփոխություն եւ հարց ուղղեց նրան, թե երբ կլինի դա:
«Մենք ռազմավարությամբ ընդունել ենք, որ փետրվարին պետք է սահմնադրական փոփոխությունների, որը պետք է աշխատի: Ափալ-թափալ ոչ մի բան չենք անելու, վռազելու, փախեփախի անհրաժեշտություն չկա»,-ասաց նա:
Նշենք, որ մինչ այս Փաշինյանը այսօր նաեւ ծանոթացել է Կոտայքի մարզի Զովունի համայնքի ջրամատակարարման համակարգի աշխատանքներին, նաեւ Եղվարդից դեպի Աշտարակ կամուրջի հիմնանորոգման շինարարական աշխատանքների ընթացքին։

В Ереване сегодня есть огромное количество вакансий. Об этом сегодня, 17 ноября, в общине Егвард Котайкской области заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В Ереване сегодня есть огромное количество вакансий, открыты заводы, но есть проблема с работой людей. Но однозначно это будет и здесь. Однако не нужно возлагать надежды лишь на тех, кто открывает рабочие места. Сейчас с 1 января микробизнес, ежегодный оборот которого составляет 24 миллиона, будет полностью освобожден от налогов. Мы делаем это для того, чтобы людям было, чем заниматься», - сказал он.
В Егварде к Пашиняну подошел гражданин и сказал, что обычно в диктаторских государствах после революций в первую очередь меняют Конституцию и лишь после этого принимаются за изменения в инфраструктурах и спросил премьер-министра, когда это произойдет.
«Мы нашей стратегией приняли, что в феврале должны перейти к конституционным изменениям. Мы не будем ничего делать в спешке, нет нужды в спешке», - сказал он.
Отметим, что Пашинян сегодня также ознакомился с работами по строительству трубопровода питьевого водоснабжения общины Зовуни, а также ходом строительных работ Аштаракского моста, ремонтом детских  яслей в Егварде и рядом других программ.