Երեւանում այսօր լիքը թափուր աշխատատեղեր կան: Այս մասին այսօր` նոյեմբերի 17-ին Կոտայքի մարզի Եղվարդ համայնքում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ուր այցելել էր ծանոթանալու սուբվենցիոն ծրագրերին:
«Երեւանում այսօր լիքը թափուր աշխատատեղ կա, գործարանները բացած, բայց պրոբլեմ կա մարդկանց աշխատանքի: Բայց էստեղ էլ կլինի, միանշանակ: Բայց պետք չի մենակ հույսը դնել, որ ուրիշն աշխատատեղ բացի: Հիմա հունվարի 1-ից, միկրոբիզնեսը, որ տարեկան 24 միլիոն շրջանառություն ունի, հարկերից լրիվ ազատվում է: Ինչի համար ենք անում, որ մարդիկ զբաղմունք ունենան»,-ասաց նա:
Եղվարդում Փաշինյանին մոտեցավ մի քաղաքացի եւ ասաց, որ սովորաբար բռնատիրական երկրներում հեղափոխությունից հետո առաջինը կատարվում է Սահմանադրության փոփոխություն եւ հետո նոր ենթակառուցվածքների փոփոխություն եւ հարց ուղղեց նրան, թե երբ կլինի դա:
«Մենք ռազմավարությամբ ընդունել ենք, որ փետրվարին պետք է սահմնադրական փոփոխությունների, որը պետք է աշխատի: Ափալ-թափալ ոչ մի բան չենք անելու, վռազելու, փախեփախի անհրաժեշտություն չկա»,-ասաց նա:
Նշենք, որ մինչ այս Փաշինյանը այսօր նաեւ ծանոթացել է Կոտայքի մարզի Զովունի համայնքի ջրամատակարարման համակարգի աշխատանքներին, նաեւ Եղվարդից դեպի Աշտարակ կամուրջի հիմնանորոգման շինարարական աշխատանքների ընթացքին։

There are many job vacancies in Yerevan today. The Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan, said this today in Yeghvard community of Kotayk Province where he visited to get acquainted with the subsidy programs.
"But there is a problem with people's jobs," he added. “But one should not pin hope solely on someone else open a job. Now starting January 1, the microbusinesses that have a turnover of 24 million [drams] a year will be fully exempted of taxes. We are doing [this] for the people to have an occupation."
A Yeghvard resident approached Pashinyan and asked when constitutional amendments will be carried out in Armenia.
"We have adopted a strategy that constitutional amendments that should work are needed in February," Pashinyan responded. “We will not do anything in haste; there is no need to rush."