Հայաստան ժամանած զբոսաշրջիկի ուղեբեռի միջից հափշտակած ոսկյա զարդերն հափշտակողին «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ծառայողները հայտնաբերել են։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 18-ին, տեղեկանում ենք ոստիկանության լրատվության ծառայությունից։
Նոյեմբերի 15-ին ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնում գողության վերաբերյալ հաղորդում ստացվեց։ Հայաստան ժամանած զբոսաշրջիկի ուղեբեռի միջից հափշտակել էին ոսկյա զարդեր։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ հարուցվեց։
Հաղորդումից ժամեր անց ոստիկանները օդանավակայանի թռիչքուղուց կասկածանքով բաժին բերման ենթարկեցին երեք տղամարդու, որոնք աշխատում են օդանավակայանում․ երկուսը՝ որպես կառամատույցի գործակալ, մեկը՝ կառամատույցի օպերատոր։ Ինքնաթիռից ուղեբեռների բեռնաթափմամբ ու բարձմամբ զբաղվող ընկերության ավտոմեքենայում էլ հայտնաբերվեցին հափշտակված զարդերը։ Բերման ենթարկվածները ոստիկանությունից ներկայացվել են տարածքային նախաքննական մարմնին ու ձերբակալվել։ Դեպքի հանգամանքները նախաքննությամբ պարզվում են։

Officers of the Linear Division of Zvartnots International Airport have found the person who had robbed the gold jewels from the luggage of a tourist who had arrived in Armenia, as reported the news service of the Police today.
On November 15, the Linear Division of Zvartnots International Airport received a report on robbery of gold jewels from the luggage of a tourist who had arrived in Armenia and instituted a criminal case in relation to the incident.
Hours after receiving the report, police officers apprehended three male employees of the airport at the runway and took them to the police station. The stolen jewels were found in the car of the company loading and unloading on and from the plane. The apprehended presented themselves to the territorial preliminary investigation body and were arrested. The circumstances of the case are being established through preliminary investigation.