Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը խոստացել է լրիվ բացահայտել «հարցաքննության» սկանդալային տեսագրության հետ կապված միջադեպը։
Հիշեցնենք, որ խոսքը վերջերս ԶԼՄ-ներում հրապարակված հարցաքննության տեսագրության մասին է, որտեղ ոստիկանները «կորզում» են ցուցմունքները։
Ինչպես տեղեկացրել է Խաչատրյանը լրագրողների հետ զրույցում, նախնական տվյալներով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել 2008-2010 թվականների ընթացքում։ Նրա խոսքով՝ գործը չի որակվել «խոշտանգումներ» այն պատճառով, որ արարքը գործվելու պահին ՔՕ-ում համապատասխան հոդված չի եղել։
Հարցին, թե արդյոք տեղի ունեցածը կապ ունի նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի հետ, Խաչատրյանը չի պատասխանել, ինչպես եւ ձեռնպահ է մնացել այն հարցին պատասխանելուց, թե արդյոք իսկապես կադրում բոլորն են ոստիկաններ։ Միեւնույն ժամանակ, Խաչատրյանը հավաստիացրել է, որ գործը լիովին կբացահայտվի։

Глава Специальной следственной службы Сасун Хачатрян обещает полностью раскрыть инцидент со скандальной записью «допроса».
Напомним, что речь идет о недавно опубликованной СМИ записи допроса, на которой полицейские «выбивают» показания.
Как сообщил Хачатрян в беседе с журналистами, по предварительным данным, инцидент произошел в промежутке между 2008 и 2010 гг. По его словам, дело не было квалифицировано как «пытки» по той причине, что на момент совершения деяния соответствующей статьи в УК не существовало.
На вопрос о том, имеет ли отношение происшедшее к бывшему начальнику полиции Владимиру Гаспаряну, Хачатрян отвечать не стал, равно как и воздержался от ответа на вопрос, действительно ли все в кадре полицейские. При этом Хачатрян заверил, что дело будет полностью раскрыто.