Էդ մարդը (Գագիկ Ծառուկյանը-խմբ) իր կապերով վերցնի 2 մլրդ դրամի հասնող ներդրում ուզենա ապահովել, իսկ իրենք, որ իրենց նախընտրական խոստումները զրոյական է, պոզ ու պոչ կպցնե՞ն: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 4-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանը:
«Փաստը սա է. իրենց անտնտեսվար քաղաքականության պատճառով Հայաստանը կորցրեց 2 մլրդ դոլարի ներդրում: Դե թող հիմա ժողովրդին պատասխան տան, թե ինչքանով են հավատարիմ իրենց նախընտրական խոստումներին»,-ասաց Գեւորգ Պետրոսյանը:
Հարցին, թե որքան է ԲՀԿ-ն բոյկոտելու ԱԺ նիստերը,  Գեւորգ Պետրոսյանն ասաց, որ բոյկոտել են միայն այսօր. «Երեկոյան խմբակցությունում կքննարկենք, կորոշենք մեր վաղվա մասնակցության նպատակահարմարության հարցը: Սա ուղղված չէ կառավարության կամ վարչապետի դեմ: Սա ուղղված է ԱԺ իշխող խմբակցության այն ներկայացուցիչների գործողությունների դեմ, որոնք մոռացել են, թե ինչու են այստեղ գործուղվել: Հենց մի քիչ կոպիտ խոսում ես, ասում են՝ մուննաթով ես խոսում, բա ի՞նչ անեմ: Օրակարգում 38 հարց էր, մարդիկ երկու օր զբաղված են Ծառուկյանի անձը վերլուծելով, ամութ է»:

YEREVAN. – That man [Prosperous Armenia Party (PAP) chairman and tycoon MP Gagik Tsarukyan] wants to secure up to $2bn investments with his connections, whereas they, whose pre-election promises are zero, criticize it? Opposition Prosperous Armenia faction MP Gevorg Petrosyan said this in a conversation with reporters in the National Assembly today.
"Due to their economizing policy, Armenia lost a $2bn investment," Petrosyan said. "Well, now let them answer to the people to what extent they are true to their pre-election promises."
Asked how long the PAP will boycott the NA sessions, Gevorg Petrosyan said they have boycotted only today. "In the evening we will discuss at the faction, decide on the expediency of our participation tomorrow," he said. “This is not directed against the government or the prime minister. This is directed against the actions of the representatives of the NA faction who have forgotten why they were sent here. (...). There were 38 issues on the agenda, people are busy for two days, analyzing Tsarukyan's person; it’s a shame."