Ջերմուկցիները միահամուռ դեմ արտահայտվեցին Ամուլսար տանող ճանապարհները բացելուն։ Այս մասին տեղեկանում ենք ենք «Հայկական բնապահպանական ճակատ» նախաձեռնության ֆեյսբուքյան էջից:
Նախաձեռնության անդամ Անի Խաչատրյանն էլ իր ելույթում նշեց, որ մինչեւ դեկտեմբերի 20-ը եթե որոշակի պրովոկացիաներ լինեն, կամ ուժ գործադրեն, ապա ջերմուկցիները մենակ չեն:
«Պետք է շատ արագ մոբիլիզացիա անել եւ լիքը կանանցով ու երեխաներով լինել պոստերում, ու առանց բռնության   կանգնել մինչեւ 2.5-3 ժամում բոլոր տեղերից կհասնենք ու կկանգնենք ձեր կողքին»,- ասաց նա:
Նշենք, որ հանդիպում- քննարկմանը մասնակցում են քաղաքացիներ, տարբեր կուսակցությունների ներկայացուցիչներ, ակտիվիստներ, բնապահպաններ:

Жители города Джермук единогласно выступили против открытия дорог к рудникам Амулсара. Об этом сообщается на странице инициативы «Армянский экологический фронт» в Facebook.
Член инициативы Ани Хачатрян в ходе своего выступления отметила, что в случае определенных провокаций до 20 декабря или применения силы жители Джермука не останутся в одиночестве.
«Нужно очень быстро мобилизироваться, чтобы на свои посты заступили женщини и дети и стоять без насилия, пока мы доедем из разных точек за 2.5-3 часа и встанем рядом с вами», - отметила она.
Отметим, что в обсуждении принимали участие граждане, представители разных партий, активисты и экологи.