Սերժ Սարգսյանը շատ վաղուց պետք է մեզ հանգիստ թողներ, բայց հանգիստ չի թողնում: Այս մասին, այսօր՝ հունվարի 21-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով նրան, որ ինքն իր Facebook-ի էջում տարածել էր Կուտոյանի հուղարկավորության օրը Սերժ Սարգսյանի խոսքը, որը լրագրողներին ասել էր՝ ինձ հանգիստ թողեք:
«Ինձ համար տարակուսելի է, թե ինչու է Սերժ Սարգսյանը լրագրողին ասում՝ ինձ հանգիստ թողեք: Իսկ ինչո՞ւ էր ասում՝ հետագայում ես կխոսեմ, իսկ ինչու էին հուղարկավորության առիթն օգտագործում եւ քննադատում ՀՀ իշխանություններին: Ասում էին՝ չենք քաղաքականացնելու եւ հետո տեւական հարցազրույցներ տալիս դրա մասին»,-ասաց նա:
Հարցին, թե ինչո՞վ Սերժ Սարգսյանը հանգիստ չի թողնում իրենց, Ալեն Սիմոնյանը պատասխանեց. «Ինքը հանգիստ չի թողնում նույնիսկ իր կուսակիցներին՝ չհեռանալով կուսակցության ղեկավարի պաշտոնից, քաղաքականության մեջ տարբեր սին հայտարարություններ անելով»:
Նա կարծիք հայտնեց, որ Սերժ Սարգսյանի հեռանալով ՀՀԿ-ն շանս կունենա ինչ-որ ձեւով վերածնվելու, սերնդափոխվելու. «Բայց ինքը դա չի անում, որովհետեւ մտածում է՝, որ դրանով կխուսափի ինչ-որ պատասխանատվություններից, կամ ինչ-որ բաների քաղաքական երանգ կտա»:

YEREVAN. – Serzh Sargsyan should have left us alone a long time, but he does not leave us alone. National Assembly (NA) of Armenia vice-speaker Alen Simonyan said this in a conversation with reporters in the NA today, referring to the fact that he had posted on his Facebook Sargsyan’s words on the day of the funeral of Georgi Kutoyan, former National Security Service director, during which Sargsyan had told reporters, "Leave me alone."
"It is puzzling to me why Serzh Sargsyan tells a journalist, 'Leave me alone,'" he said. “And why was he saying, 'I'll talk later,' and why were they using the occasion of the funeral and criticizing the Armenian authorities? They said, 'We won't politicize,' and then gave lengthy interviews about it."
Asked what Sargsyan doesn't leave them alone with, Simonyan replied: "He does not even leave his party members alone—by not stepping down from the office of party leader, by making various empty statements in politics."
The Armenian parliament deputy chairman also expressed the opinion that with Serzh Sargsyan leaving, the former ruling RPA will have a chance to somehow “born again” and undergo a generation change.
"But he is not doing it because he thinks he will avoid some responsibilities by that, or give a political shade to some things," he added.