Իմ հրաժարականի պատճառներից է եղել Հրայր Թովմասյանի հարցը։ Այս մասին հայաստանյան թերթերի խմբագիրների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
Նրա խոսքով իշխանոթյունները չեն թաքցնում, որ իրենք չեն հանդուրժելու Հրայր Թովմասյանի ՍԴ նախագահ լինելու հանգամանքը։
«Հրայր Թովմասյանի հետ ծանոթացել եմ ՀՖՖ նախագահ դառնալուց հետո, որովհետեւ Հրայր Թովմասյանի որդին խաղում էր 14 տարեկանների հավաքականում, շատ տաղանդավոր երեխա է եւ Հրայր Թովմասյանը հաճախ էր գալիս խաղերին մասնակցելու, որտեղ եւ ծանոթացել ենք։ Այն զարգացումները, որ եղան ՍԴ–ի շուրջ վերջին շրջանում, ես չէի կարող լինել մասնակից նման զարգացումների։ Հիմա ես չեմ պատասխանի ձեր հարցին, ինձ եղե՞լ է ուղիղ հանձնարարական, չի եղել, ես ասում եմ, որ իմ հրաժարական ներկայացնելու հիմնական պատճառներից մեկը եղել է այդ հարցում անհամաձայնությունը եւ ես հնչեցրել եմ կանգ առի սթափեցնող կոչ, որը ցավո տեղ չի հասել», ասաց Վանեցյանը։

The issue related to Hrayr Tovmasyan was one of the reasons for my resignation. This is what ex-director of the National Security Service of Armenia Artur Vanetsyan stated during a meeting with the editors-in-chief of Armenian newspapers.
According to him, the authorities aren’t hiding the fact that they aren’t going to tolerate the fact that Hrayr Tovmasyan is the president of the Constitutional Court.
“I met Hrayr Tovmasyan after I became president of the Football Federation of Armenia since Hrayr Tovmasyan’s son was in the team of 14-year-old footballers. He is a very talented boy. Hrayr Tovmasyan would often attend the football matches, and this is how we met. I couldn’t be a part of the developments that unfolded with respect to the Constitutional Court recently. I won’t answer the question whether I was given an assignment or not, but I’ll tell you that one of the main reasons for my resignation was my discord. I made a wake-up call, but nobody paid attention,” Vanetsyan said.