Շարունակվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Վրաստան: ՀՀ կառավարության ղեկավարը հյուրընկալվել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին:
Ողջունելով ՀՀ վարչապետին՝ տիկին Զուրաբիշվիլին բարձր է գնահատել երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները և նշել, որ այսօրվա հանդիպումներում քննարկված հարցերն ու նախաձեռնությունները նոր խթան կհանդիսանան հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ուրախ է Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում տիկին Զուրաբիշվիլիին հանդիպելու և երկու երկրների հարաբերությունների հետագա խորացման ու զարգացման հեռանկարները քննարկելու հնարավորության համար:
«Հաճելի է հերթական անգամ հանդիպել Ձեզ: Կարող եմ արձանագրել, որ մեր առաջին հանդիպումից ի վեր հայ-վրացական հարաբերությունները դրական զարգացում ունեն»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ այցի ընթացքում կուրվագծվեն միջպետական համագործակցության զարգացման նոր հնարավորություններ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Սալոմե Զուրաբիշվիլին քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր: Այնուհետև քննարկումները շարունակվել են պաշտոնական ճաշի շրջանակում:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's official visit to Georgia continues, and was hosted by Georgian President Salome Zourabichvili.
Zourabichvili praised the friendly relations between the two countries, and noted that the issues and initiatives discussed at today's meetings would be a new impetus for further development and strengthening of relations.
Pashinyan, in turn, noted that he is happy for the opportunity to discuss the prospects for further deepening and development of relations between the two countries in the framework of his official visit to Georgia.
"Armenian-Georgian relations have been developing positively since our first meeting," Pashinyan said, in particular, expressing a conviction that new opportunities for the development of Armenia-Georgia state cooperation would be outlined during his visit.
Nikol Pashinyan and Salome Zourabichvili discussed a number of issues on the agenda of Armenian-Georgian relations. Subsequently, discussions continued during an official dinner.