Հակաճգնաժամային միջոցառումների մեջ հղիների մասով ծրագիրը կիսահղի ծրագիր է: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 22-ին, ԱԺ-ում հայտարարեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Այստեղ ակնհայտ անհամաչափություն կա: Ասենք հղի ուսուցչուհի է, 24 հազար դրամ աշխատավարձ է ստանում, ինքը չի համարվում շահառու, բայց իր հարեւանը, որի ամուսինը պայմանագրային ծառայող է, ստանում է 170 հազար դրամ աշխատավարձ, նա շահառու է:
Այդքան մեծ չեն հղիություն ունեցող կանայք, եկեք այս հարցում տարբերակված մոտեցում չցուցաբերենք»,-ընդգծեց նա:
Նշենք, որ հակաճգնաժամային այդ միջոցառումը նախատեսում է ֆինանսական օժանդակություն հատկացնել աշխատանք չունեցող հղիներին, որոնց ամուսինները նույնպես չեն աշխատում:

The government’s social support program for pregnant women is not flawless. This is what deputy of the Prosperous Armenia faction of the National Assembly Naira Zohrabyan said in parliament today.
“There is clearly a disproportion. For instance, a pregnant schoolteacher receives a low salary and isn’t considered a beneficiary of the social support program, but her neighbor, whose husband is a contractual officer, receives a higher salary and is considered a beneficiary. There aren’t too many pregnant women in Armenia. So, there shouldn’t be a differentiated approach,” she emphasized.
The social support program for pregnant women envisages providing financial assistance to unemployed pregnant women whose husbands are also unemployed.