Հակաճգնաժամային միջոցառումների մեջ հղիների մասով ծրագիրը կիսահղի ծրագիր է: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 22-ին, ԱԺ-ում հայտարարեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Այստեղ ակնհայտ անհամաչափություն կա: Ասենք հղի ուսուցչուհի է, 24 հազար դրամ աշխատավարձ է ստանում, ինքը չի համարվում շահառու, բայց իր հարեւանը, որի ամուսինը պայմանագրային ծառայող է, ստանում է 170 հազար դրամ աշխատավարձ, նա շահառու է:
Այդքան մեծ չեն հղիություն ունեցող կանայք, եկեք այս հարցում տարբերակված մոտեցում չցուցաբերենք»,-ընդգծեց նա:
Նշենք, որ հակաճգնաժամային այդ միջոցառումը նախատեսում է ֆինանսական օժանդակություն հատկացնել աշխատանք չունեցող հղիներին, որոնց ամուսինները նույնպես չեն աշխատում:

Из антикризисных мероприятий программа помощи по части беременных – полубеременная программа. Об этом заявила в парламенте Армении 22 апреля депутат от партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«Тут существует очевидная несоразмерность. Скажем, речь идет о беременной учительнице, которая получает зарплату в 24 тыс. драмов. Она не считается бенефициаром, при этом ее соседка, муж которой является контрактным военнослужащим и получает зарплату в 170 тыс. драмов, является бенефициаром программы. Число беременных женщин не такое уж и большое, давайте перестанем проявлять дифференцированный подход в этом вопросе», - призвала Зограбян.
Отметим, что, согласно этому антикризисному мероприятию, предусматривается финансовая помощь не имеющим работу беременным женщинам.