Ալեն Սիմոնյան ակնկալում է, որ Էդմոն Էդմոն Մարուքյանը, Անի Սամսոնյանը և ևս մի քանիսն ԱԺ ամբիոնից պետք է ներողություն խնդրեն ՀՀ քաղաքացիներից եւ Սասուն Միքայելյանից։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 11-ին ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց Ալեն Սիմոնյանը։
«Մարդիկ, որ կապ չեն ունցել հեղափոխության հետ, պետք է չգան մեզ սովորեցնեն հեղափոխության արժեքները գնահատել, իրենք հեղափոխության հետ կապ չեն ունեցել, չեն կարող ունենալ եւ չեն ունենալու։ Միակ բանը, որ ակնկալում եմ, որ Էդմոն Էդմոն Մարուքյանը, Անի Սամսոնյանը և ևս մի քանի քաղաքական գործիչներ ներողություն խնդրեն ՀՀ քաղաքացիներից, ինձնից, ձեզանից եւ Սասուն Միքայելյանից։ Այլ տարբերակ չկա եւ չի կարող լինել»,- ասաց նա։
Ալեն Սիմոնյանի խոսքով՝ իրենց ընդդիմախոսների կողմից ընտրվել է «շառ անելու» մարտավարությունը։
«Գալ, հրահրել, հաճախ թաքնվելով սեռական պատկանելիության տակ, ընդդիմախոս լինելու, անել լկտիություն, քողարված ծաղրանք, ուրախանալ, ծիծաղել, երբ պատգամավորները խնդիր են ունենում մեկ այլ պատգամավորի նկատմամբ, հետո գալ, ասել՝ ինչքան էլ ծեծեք, մենք չենք լռելու․ իսկ դուք ո՞ւմ եք պետք, որ մենք ձեզ ծեծենք, կամ էդ ո՞ւմ ենք մենք ծեծել»,- ասաց նա։

During a parliamentary session today, Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia Alen Simonyan declared that he expects to see Edmon Marukyan, Ani Samsonyan and several others apologize to citizens of Armenia and deputy Sasun Mikayelyan from the podium of the National Assembly.
“People who didn’t have anything to do with the revolution that took place in Armenia shouldn’t come here and teach us how to appreciate the values of a revolution. They haven’t had, can’t have and won’t have anything to do with that revolution. The only thing they can do is to apologize to everyone,” he said.
According to Alen Simonyan, the ruling party’s opponents’ tactic is to incite, show manhood, be obscene, laugh when deputies have problems with each other and then come here and say they’re going to speak no matter how much they are beaten,” he said.