Ոչինչ մեզ չպեք է խանգարի այս կամ այն հարցով հանդես գալու առողջ քննադատությամբ: Այս մասին մայիսի 13-ին Ազգային ժողովում ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը:
Անդրադառնալով վերջին քառօրյա նիստերի ժամանակ խորհրդարանում տեղի ունեցած հայտնի միջադեպին՝ պատգամավորը նշեց, որ այն տհաճ էր եւ ցավալի: «Միջադեպը ոչ մի ձեւով չի համապատասխանում պառլամենտարիզմի, քաղաքական երկխոսության եւ ժողովրդավարական արժեքների տրամաբանությանը: Մենք մեր գործընկերներին կոչ արեցինք վերադառնալ սահմանադրական դաշտ, որովհետեւ այսօր երկիրը բախվում է խնդիրների, որոնք անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ լուծել: Մեր տնտեսության կոտրված ողնաշարի առողջացմանն ուղղված քայլեր ձեռնարկելու փոխարեն, խորհրդարանը զբաղված է արհեստական օրակարգի քննարկմամբ»,- շեշտեց Տոնոյանը:
Խորհրդարանականի կարծիքով՝ պետք է անցկացվի մեղավորներին հայտնաբերելու քննություն: Ինչ վերաբերում է պատգամավորական մանդատները վայր դնելու մասին «բարտերային առաջարկներին», ապա «յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ ինքը պետք է որոշի իր գործունեության տրամաբանությունը»:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 8-ին Ազգային ժողովում տեղի էր ունեցել միջադեպ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ու նրա խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի եւ իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր, «Երկրապահ» միության նախագահ Սասուն Միքայելյանի մասնակցությամբ, որը հանգեցրել էր զանգվածային ծեծկռտուքի:

Nothing can stand in our way to give healthy criticism for the solution to a particular issue. This is what deputy of the Prosperous Armenia Party Iveta Tonoyan said during briefings in parliament today.
Touching upon the brawl that recently took place in parliament, the deputy stated that it was sad and unpleasant. “The brawl doesn’t correspond to the logic of parliamentarism, political dialogue and democratic values in any way. We called on our colleagues to return to parliament because the country is facing problems that require rapid solutions,” Tonoyan stressed.
According to the parliamentarian, there has to be an investigation to reveal those who are to blame for the brawl. As far as the ‘barter proposals’ to drop mandates is concerned, Tonoyan said every political party needs to determine the logic of its activities.
On May 8, leader of Bright Armenia and head of the homonymous parliamentary faction Edmon Marukyan and deputy of the ruling My Step Alliance and president of the Yerkrapah Union of Volunteer Land Defenders Sasun Mikayelyan were involved in an incident that led to a massive brawl in parliament.