Ես հիմա գտնվում եմ գործազրկության մեջ, աշխատում եմ խաղատանը, բայց մարտից խաղատները թույլ չեն տալիս աշխատեն. եթե սահմանափակումներ կան, դա թող անեն բոլորի նկատմամբ, ոչ թե տարբերություն դնեն: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 10-ին, կառավարության շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում նշեց քաղաքացի Գարիկ Կիրակոսյանը:
«Խաղատները փակել են, ակումբերը չեն թողնում աշխատեն, ես էլ այդ ոլորտի աշխատող եմ, 4 ամիս է չեմ աշխատում: Թող ասեն պատճառը որն է, որ չեն թողնում աշխատեմ: Մարտի 21-ից չենք աշխատում, պետությունից 10 դրամ օգնություն չենք ստացել: Խաղատների գործատուները տուն առ տուն իրենց աշխատողներին սնունդով ապահովել են, բայց ինչքա՞ն կարող են:
Եթե աշխատատեղերը չբացեն, օրենքը չգործի բոլորի համար, այդ խաղատների ու ակումբերի աշխատողները, որ 1000-ից ավել են, իրենց ընտանիքներով գալու են էստեղ, էդքանին հո չե՞ն կարող բերման ենթարկել: Ես ակցիա չեմ անում, ես մենակ կանգնած եմ»,-ասաց նա:
Ոստիկանության աշխատակիցը մոտեցավ եւ ասաց. «Ակցիաները եւ միջոցառումները զանգվածային արգելվում են, ես ողջամիտ 5 րոպե ժամանակ եմ տրամադրում տարածքը լքելու համար: Այլապես բերման կենթարկենք»:
Ոստիկանի խոսքին, որ մեկ է, ձեզ հիմա ոչ ոք չի մոտենալու կառավարությունից, քաղաքացին արձագանքեց. «Ինձ ոչ մեկը չի մոտենալու, որովհետեւ իրենց երեխաների փորը կուշտ ա: Այդ խաղատների ու ակումբների աշխատողները հազար հոգուց ավել են»:

YEREVAN. – I am now unemployed, I work in a casino, but since March, casinos have not been allowed to work. If there are restrictions, let them do it for everyone, and not put a difference. Citizen Garik Kirakosyan on Wednesday stated this in a conversation with journalists in front of the building of the government of Armenia.
"They [the authorities] have shut down the casinos, they do not permit the clubs to work, and I am an employee of that sector, I have not worked for four months. Let them say why they don't let me work. We haven't been working since March 21, we haven't received 10 drams in aid from the state. Casino employers have provided their employees with food—from house to house. But for how long can they?
If they don’t [re]open the workplaces, the law does not apply for everyone, the employees—which are more than 1,000—of those casinos and clubs will come here with their families; they can't apprehend that many [people]. I'm not staging a protest, I'm standing by myself," he said.
A police officer approached him and said. "Protests and rallies are banned en masse. I’m giving a reasonable time of 5 minutes [for you] to leave the area. Otherwise, we will apprehend [you]."
And to the policeman's remarks that now no one will approach to him from the government, the citizen responded: "No one [from the government] will approach me because their children's stomach is full. There employees of those casinos and clubs are more than a thousand.”