Մերձմոսկովյան շրջանի դատարանը երկու ամսով Կաշիրայի 53-ամյա բնակչին ձերբակալելու որոշում է կայացրել, նա կասկածվում է մի շարք բռնաբարությունների եւ սպանությունների մեջ, հայտնում է МК-ը։
Հետաքննության տեղեկատվությամբ՝ 2010-2020թթ․ կասկածյալը կատարել է մի շարք սպանություններ եւ բռնաբարություններ, այդ թվում՝ 10-ամյա աղջկա։ Երեխայի հանդեպ ոտնձգությունը տեղի է ունեցել այս տարվա հունվարին։ Տղամարդը ներթափանցել է առանձնատան երկրորդ հարկ եւ հարձակվել աղջկա վրա։ Բժիշկներին հաջողվել է փրկել տուժածին։ Ձերբակալվածին կասկածում են նաեւ 88-ամյա թոշակառուի վրա հարձակման մեջ։

Суд в Подмосковье вынес решение об аресте на два месяца 53-летнего жителя Каширы, подозреваемого в серии изнасилований и убийств, сообщает МК.
По информации следствия, с 2010 по 2020 год подозреваемый совершил серию убийств и изнасилований, в том числе 10-летней девочки. Надругательство над ребенком произошло в январе текущего года: мужчина проник на второй этаж частного дома и напал на девочку. Врачам удалось спасти пострадавшую. Также арестованного подозревают в нападении на 88-летнюю пенсионерку.