Հիվանդանոցային ֆոնդի մոբիլիզացիան շարունակվում, է, բայց մենք ավելի շատ պացիենտ ենք ունենում, քան մոբիլիզացվող մահճակալները։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 18-ին, կառավարության նիստում նշեց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Հիմա արդեն քաղաքացիներ են ընդունում Վեդու ԲԿ-ում, 60 մահճակալից զբաղված է 29-ը, մյուս մահճակալների վրա դեռ չենք հասցրել թթվածնային կետեր ավելացնել, որ բոլորն ընդունեն, նույն Դիլիջանի ԲԿ-ում է, երկու ԲԿ էլ՝ Սպիտակի եւ Մարտունու, հերթի մեջ են, չհաշված՝ ռեանիմացիաները, որոնց մասին խոսել եմ՝ «Գրիգոր Լուսավորիչ»-ում, Էրեբունիում եւ Միքայելյան ինստիտուտում, դրանց վերանորգոման աշխատանքները ընթացքի մեջ են»,-ասաց նա:

Mobilization of hospital stocks is in progress, but we have more patients than beds. This is what Minister of Health of Armenia Arsen Torosyan stated during today’s government session.
“Vedi Medical Center is already accepting patients, and out of the 60 beds, 29 are occupied. We still haven’t managed to add oxygen delivery devices on beds for all medical centers to accept patients. The same goes for Dilijan Medical Center, and two other medical centers in Spitak and Martuni are waiting, not counting the intensive care units,” he said.